Reklama

Festyn w parku Planty

W sobotę (31 sierpnia) w parku Planty odbędzie się festyn „Strefa wolności”. Zostanie zorganizowany z w rocznicę odbudowy idei samorządności i samorządu w Polsce 1919-2019 i rocznicę porozumień sierpniowych.

W trakcie festynu, w godz. 12.00-16.00, białostoczanie będą mogli wziąć udział w działaniach animacyjnych i odwiedzić stoiska pedagogiczno-rozrywkowe. Będą mogli lepiej poznać takie pojęcia jak: prawa i swobody obywatelskie, prawa człowieka, wolność samorządu. Wśród atrakcji będą puzzle i plansze edukacyjne, tory przeszkód, kącik malucha, dmuchańce. Nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych. Dzieci na pewno zainteresuje kącik z balonami i malowania twarzy. W programie znajdą się także wspólne tańce, quizy muzyczne i rodzinne, pokaz baniek mydlanych. Uczestnicy festynu zostaną poczęstowani watą cukrową.

– Zapraszam białostoczan do udziału w sobotnim festynie. To szansa na wspólne, rodzinne spędzenie czasu, a jednocześnie poszerzenie swojej wiedzy o historii – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

To wydarzenie także odbędzie się pod hasłem „Silna rodzina – Silny samorząd – Silna Polska”. Podobnie jak festyny organizowane przez Centrum Aktywności Społecznej między 30 sierpnia a 22 września. Ich celem jest pobudzanie aktywności obywatelskiej i integracji społecznej. Harmonogram jest dostępny w zakładce „Białystok obywatelski”.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok