Reklama

Festyn na nowym placu zabaw

Wczoraj, 1 czerwca, został otwarty nowy plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 1, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Uroczystość połączono z organizacją festynu. 

W otwarciu placu zabaw i festynie przy ul. Kawaleryjskiej 70A wziął udział prezydent Białegostoku, który złożył też życzenia najmłodszym z okazji Dnia Dziecka.

– Wszystkim dzieciom życzę radości i miłości każdego dnia, a dziś – wspaniałej zabawy na pięknym, kolorowym placu zabaw – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Na ten bogato wyposażony plac zabaw, powstały z inicjatywy mieszkańców zgłoszonej do Budżetu Obywatelskiego, zagłosowało ponad 3,7 tysięcy białostoczan. Zapraszam do korzystania z tego miejsca.

Podczas festynu dzieci i ich rodziny mogły skorzystać nie tylko z atrakcji oferowanych na nowym placu zabaw. Odbyły się też liczne animowane gry i zabawy. Wykonywano brokatowe tatuaże, były dmuchańce i bańki mydlane. Festyn odwiedziła maskotka Budżetu Obywatelskiego – BOhater.

Projekt nowoczesnego, interaktywnego placu zabaw w BO2020 został zrealizowany w 2022 r. Kosztował ponad 836 tys. zł. Na nowym placu zabaw jest między innymi: piaskownica, mała zjeżdżalnia, kuchnia (do eksperymentowania z wodą i piaskiem), karuzela integracyjna, huśtawki „ważki”, bujaki na sprężynie, pomosty, kładki i różne urządzenia wielofunkcyjne. Jest też domek z werandą, szachy ogrodowe, zestaw do zjazdów na linie. Zmodernizowano również boisko do gry w piłkę nożną. W projekcie zostały uwzględnione ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonano również ogrodzenie z furtką i bramą wjazdową od strony przedszkola i od strony ul. Kawaleryjskiej. Zamontowano oświetlenie na słupach z własnym źródłem zasilania (zasilane słońcem i wiatrem).

Agnieszka Błachowska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama