Reklama

Festiwal Piosenki Harcerskiej Bi-Pi

Białostocki Hufiec Harcerek „Prześwit” we współpracy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Arturem Kosickim oraz Podlaskim Instytutem Kultury zapraszają na Festiwal Piosenki Harcerskiej Bi-Pi! W najbliższą sobotę 24 lutego, w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku. Pierwsza część przesłuchań festiwalowych rozpocznie się o godz. 11, druga o godz. 16. Oficjalne wręczenie nagród będzie miało miejsce o godz. 17.30.


Celem festiwalu jest przekazywanie poprzez muzykę wartości, które rozsławiał generał Baden Powell, zwany przez swych podopiecznych Bi-Pi. Są to braterstwo, solidarność i wzajemna pomoc.­ Na przybyłych czeka aż 20 wyjątkowych występów, które z pewnością zaskoczą i oczarują. W programie oprócz przesłuchań festiwalowych  znajdzie się również harcyliada, czyli familiada po harcersku oraz gra terenowa „Zakamarki Polskiego Wersalu”.

Ta cykliczna impreza kierowana jest do harcerek i harcerzy, a także zuchów w wieku od 7 lat oraz ich rodzin i przyjaciół harcerstwa z województwa podlaskiego. Swoją obecność należy potwierdzić wcześniej za pośrednictwem e-maila: zuzanna.szleszynska@zhr.pl.

Dzień Myśli Braterskiej to dla harcerzy wyjątkowe święto. To czas refleksji nad ideami harcerskimi oraz aktywnego wsparcia innych poprzez różnorodne działania charytatywne i społeczne, podkreślające znaczenie przyjaźni, współpracy i szacunku w życiu codziennym.

źródło: PIK
oprac.: Anna Augustynowicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama