Reklama

Festiwal Mody i Wzornictwa za nami

W Białymstoku zakończył się Eastern Fashion Week. Od 13 do 15 września w stolicy Podlasia odbyło się kilkadziesiąt pokazów mody. Mieszkańcy mieli szansę zapoznać się z propozycjami debiutujących kreatorów, jak i uznanych projektantów – Gosi Baczyńskiej i Macieja Zienia.

Festiwalowe wydarzenia odbywały się przede wszystkim w namiocie na dziedzińcu głównym Pałacu Branickich, ale też w pałacowej Auli Wielkiej czy w Black Diamond Club. Eastern Fashion Week został zorganizowany przez Dom Kultury Śródmieście, Miasto Białystok i Stowarzyszenie na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE.  

– Eastern Fashion Week to jedno z tych wydarzeń, które budują pozytywny wizerunek naszego miasta, a także skupiają uwagę wielu białostoczan i przyjezdnych – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Uczestnicy festiwalu obejrzeli kilkadziesiąt prezentacji, w tym ekskluzywne pokazy Gosi Baczyńskiej (14 września) i Macieja Zienia (15 września). Odbyły się też warsztaty, które poprowadził projektant Mariusz Przybylski. Nie zabrakło także pokazów międzynarodowych gwiazd – z Ukrainy i Białorusi.

Fotorelacje z tego wydarzenia można obejrzeć na Facebooku – Eastern Fashion Week.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok