Reklama

Festiwal „Kierunek Wschód V” na bis Zakończył się festiwal „Kierunek Wschód” Zmiany w programie Festiwalu „Kierunek Wschód V”

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem spektakli i artystów, którzy zaprezentowali się podczas tegorocznej edycji „Kierunku Wschód”. Ale największym pozytywnym zaskoczeniem, co niejednokrotnie podkreślaliśmy, jest publiczność, która nie tylko bardzo licznie uczestniczyła w naszym wydarzeniu, ale też entuzjastycznie reagowała na wszystkie festiwalowe propozycje. Dlatego postanowiliśmy podziękować wszystkim, którzy lubią nasz Festiwal i mu kibicują, zapraszając ich na jeszcze jedno wydarzenie: „Festiwal Kierunek Wschód V na bis” – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru.

W ramach wydarzenia, w najbliższą niedzielę (17 października) o godz. 15.00 w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 odbędzie się pokaz spektaklu „Będzie znak” w reżyserii Gosi Dębskiej.

– „Kierunek Wschód” wzbogaca ofertę artystyczną Teatru Dramatycznego i jest dla nas – jako instytucji – ważnym wydarzeniem, które pozwala nawiązywać i rozwijać współpracę nie tylko z zagranicznymi teatrami, lecz także z twórcami działającymi w obszarze pogranicza: geograficznego jak i artystycznego. Gosia Dębska, studentka kierunku reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku, spektaklem „Będzie znak” zaprasza widzów w podróż po świecie choroby i chorowania. A sama historia, pomimo tematu, ma w sobie wiele humoru – mówi dr Martyna Faustyna Zaniewska, zastępca dyrektora Teatru.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać w Kasie Teatru (ul. Suraska 1) od czwartku, 14 października od godz. 14.00. Jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

„Będzie znak”

  • tekst i reżyseria: Gosia Dębska
  • opieka artystyczna: Agata Biziuk-Brajczewska
  • kostiumy i scenografia: Aleksandra Miska-Iwańczyk
  • reżyseria światła: Maciej Iwańczyk
  • konsultacje choreograficzne: Anna Sawicka-Hodun
  • piosenka: Bartłomiej Alberski
  • występują: Izabela Zachowicz, Rafał Pietrzak, Mateusz Trzmiel
  • czas trwania spektaklu: 60 minut

W spektaklu próbuje się dokonać demistyfikacji chorowania. Czy naprawdę jest coś tajemniczego w zapadaniu na chorobę starszą niż sama cywilizacja? Co, gdy choroba atakuje nie tylko ciało, ale też cały nasz świat i język, którym się posługujemy? Gdy zaczyna dominować w rozmowach, wpływać na plany. Gdy jej znaki widać w każdej codziennej czynności, w spojrzeniach innych ludzi, gdy nie da się jej już ukryć.

Festiwal „Kierunek Wschód V” został sfinansowany m.in. ze środków Województwa Podlaskiego. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama