Reklama

Ferie na ludowo w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Poznawanie sekretnego życia muzeum, odkrywanie kuferkowych tajemnic, a także „podróż w czasie” i uczestnictwo w dawnych zabawach zimowych – to wszystko czeka dzieci, które odwiedzą PMKL w trakcie zimowego wypoczynku (23.01-3.02).


Sekretne życie muzeum

To propozycja tematyczna dla osób zainteresowanych poznaniem pracy muzealnika oraz eksponatów zgromadzonych w magazynach, których nie widać na co dzień. Podczas zajęć dzieci opracują kodeks zasad poprawnego zachowania w muzeum, dowiedzą się o zasadach funkcjonowania instytucji. Na podstawie muzealnych zbiorów opracują kartę zabytku oraz poznają drogę, jaką przechodzi przedmiot, zanim trafi do muzeum. Na zakończenie wcielą się w rolę muzealnika i przygotują mini wystawę.

Kuferkowe tajemnice

To poznawanie muzealiów w formie przygotowanej zabawy interaktywnej. Historię, znaczenie, zastosowanie oraz cechy szczególne przedmiotów ukrytych w kufrze, pochodzących ze zbiorów Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, młodzi uczestnicy zgłębią poprzez grę w kalambury, zgadywanki, opowiadając przy tym o swoich osobistych doświadczeniach.

Jak dawniej czas wolny dzieci spędzały

Ta propozycja to z kolei zachęta dla wszystkich tych, którzy chcą poznać dawne towarzyskie sposoby na długie, jesienno-zimowe wieczory. Zabawy integracyjno-ruchowe, zagadki, układanki i gry z użyciem kartki i ołówka to podróż w czasy, kiedy nie było telewizora, ani kina, a dorośli bawili się jak dzieci. Uzupełnieniem spotkania będzie projekcja bajki na kliszy z wyświetlacza, połączonej z zadaniem plastycznym.

  • Godziny zajęć: 10.00, 11.00, 12.00.
  • Czas trwania: 90 min. plus ognisko.
  • Koszt: 10 zł/os.
  • Zapisy: 509 336 816, edukacja@pmkl.pl.

Na odwiedzających w czasie ferii podbiałostocki skansen czekają także spotkania z ptakami drapieżnymi.

źródło: PMKL
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama