FEMI – polskie kosmetyki naturalne, wegańskie, ekologiczne

Marka FEMI powstała 30 lat temu w Gdańsku i właśnie tutaj do dziś znajduje się jej laboratorium, w którym powstają wyjątkowe, autorskie receptury kosmetyków, które docenią nawet najbardziej wymagające klientki. Od samego początku swojego istnienia były to kosmetyki naturalne, ale również wegańskie i ekologiczne. Z pewnością, w czasach, gdy marka rozpoczynała swoją działalność niewiele osób wiedziało, czym są ekologia czy weganizm, mimo to jednoznacznie wyznaczona filozofia działania, utrzymała się przez lata i pozwoliła na zbudowanie szerokiego grona stałych klientów, które dzięki pozytywnym opiniom, nieustannie się rozwija. W czym tkwi tajemnica tak długiej obecności na rynku? Co sprawia, że produkty tej marki są wyjątkowe?

Wiedza, doświadczenie, ale przede wszystkim pasja

Sukces Laboratorium FEMI (sklep.femi.pl) przypisać można bezsprzecznie jego założycielce – Hannie Łopuchow – z wykształcenia farmaceutka, technolog ekologicznych receptur, specjalistka aromaterapii, fitoterapii i botaniki. Każdy kosmetyk stanowi jej autorską recepturę, która jest kwintesencją naturalnych składników, podanych w wygodnej formie, tak aby każda kobieta mogła poczuć na własnej skórze jej dobroczynne działanie. 

Hanna Łopuchow: „Już zakładając firmę, od początku kierowałam się założeniem bycia bliżej natury. Wystarczy rozejrzeć się po łące w słoneczny dzień, aby dostrzec tę niezwykłą ferie barw i obezwładniająco piękne zapachy, czy jednak zdajemy sobie sprawy, ile w tych roślinach jest naturalnego dobra, które może przysłużyć się naszej urodzie i zdrowiu. Czasem mam wrażenie, że na chwilę o tym zapomnieliśmy. Może to pośpiech dnia codziennego, jednak całe szczęście dla coraz większego grona z nas ważnym kierunkiem znów stała się natura.”

Naturalna troska o naturę

Warto również dostrzec, że są to kosmetyki idealne dla wegan i wegetarian. Nigdy nie były i nie będą testowane na zwierzętach, a marka sprzeciwia się również stosowaniu produktów pochodzenia odzwierzęcego. Wyjątkowe dobro dla naszej skóry czerpie z roślin. 

Reklama

Wyprodukowane w Polce ze światowym pochodzeniem

Niezwykle istotne jest, że każdy kosmetyk marki od początku do końca powstaje w Polsce, a dokładnie właśnie w gdańskim laboratorium. Właśnie stąd pochodzą wszystkie niezwykłe i dobroczynne dla skóry, niezależnie od wieku kosmetyki. 

Jednak składniki do ich wytwarzania pochodzą z wielu krajów europejskich, a często również z całego świata. Marka jednak opiera się na sprawdzonych producentach, a z wieloma z nich współpracuje od samego początku, od chwili powstania. W ten sposób ma pewność, że wszystkie składniki są naturalne i ekologiczne, a co również ważne najwyższej jakości. 

Kto powinien sięgnąć po kosmetyki marki FEMI?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Ich liczne składniki aktywne doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry młodych osób, które toczą walkę z problemami trądzikowymi, jednak z pewnością również ich działanie docenia kobiety dojrzałe, dla których istotne jest wygładzanie pierwszych zmarszczek, ujędrnianie i regeneracja skóry. Z pewnością są to produkty, które idealnie sprawdzą się w pielęgnacji każdego rodzaju cery, a dzięki ich odpowiedniemu dobraniu zyskamy jej piękny wygląd, lekkość i odświeżenie. 

Bardzo ważna wydaje się tu być jakość i stosowane składniki. W produktach FEMI znajdziemy między innymi niezwykle kosztowny olejek z róży damasceńskiej. Jednak jego wpływ na skórę jest nieoceniony. Są to produkty, które zostały stworzone do naturalnego pielęgnowania naszej skóry.