Reklama

Faktoring online – nie pozwól, by Twoja firma utraciła płynność finansową

Od pewnego czasu martwisz się o płynność finansową Twojej firmy, ponieważ coraz częściej brakuje środków na opłacenie bieżących zobowiązań? Nie pozwól, aby sytuacja stała się jeszcze poważniejsza. Postaw na faktoring online, który jest najlepszym sposobem na zapobieganie utracie płynności finansowej firmy.

Czym jest płynność finansowa?

Zacznijmy od tego, czym jest płynność finansowa. Choć każdy przedsiębiorca intuicyjnie rozumie to pojęcie, warto dokładniej je wyjaśnić. Otóż płynność finansowa to zdolność przedsiębiorstwa do pokrywania wszelkich bieżących zobowiązań, a także do zakupu towarów i usług, które są niezbędne do poprawnego działania firmy. A zatem przedsiębiorstwo powinno dysponować środkami, które pozwolą na płacenie podatków, wypłacanie pensji pracownikom, na wynajem lokalu, opłacanie faktur itp. 

Na płynność finansową wpływa wiele czynników, m.in. makroekonomiczne (ogólna sytuacja na rynku, sytuacja w branży czy sytuacja klientów), a także czynniki mikroekonomiczne (sposób zarządzania firmą, sprzedaż czy inwestycje). 

Kiedy w firmie zaczyna brakować pieniędzy…

Aby mieć pewność, że firma funkcjonuje prawidłowo, warto regularnie korzystać ze wskaźników płynności finansowej. Co istotne, takie analizy powinny być wykonywane nie tylko w dużych przedsiębiorstwach o złożonej strukturze, ale też w małych firmach – w tym w jednoosobowych działalnościach gospodarczych. 

Niestety, sytuacje, w których w firmowej kasie zaczyna brakować środków na pokrywanie bieżących zobowiązań, mogą być bardzo niebezpieczne – głównie dlatego, że mogą one szybko doprowadzić do powstania zatorów płatniczych. W związku z pandemią polscy przedsiębiorcy zaczęli wskazywać zatory płatnicze jako jeden z największych problemów firm – zaraz obok luk płatniczych czy widma recesji.

Na szczęście faktoring online może być jednym z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie płynności finansowej.  

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na faktoring? 

Faktoring online jest bardzo uniwersalną formą finansowania przedsiębiorstw, dlatego warto korzystać z niego w różnych sytuacjach. Kiedy w szczególności warto rozważyć skorzystanie z faktoringu?

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania kłopotów z płynnością finansową w firmach jest sytuacja, kiedy wystawia ona wiele faktur z odroczonym terminem płatności. Nietrudno wyobrazić sobie, że może to być spory problem – szczególnie kiedy takich faktur jest naprawdę dużo, a na każdą płatność trzeba czekać 60 dni lub dłużej. Przez dwa miesiące w firmie nagromadzi się naprawdę wiele wydatków! A zatem – jeśli w Twojej firmie wystawia się sporo faktur z odroczonym terminem płatności – koniecznie zastanów się, czy faktoring online nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Faktoring online może sprawdzić się również w sytuacji, kiedy chcesz nieco poprawić konkurencyjność swojej firmy w branży. Obecnie wiele firm, poszukując wykonawcy – na przykład na zlecenie budowlane czy transport towaru – wybiera taką firmę, która oferuje faktury z odroczonym terminem płatności. Jeśli zaoferujesz potencjalnemu klientowi takie rozwiązanie, zwiększysz swoją przewagę nad konkurencją, która nie wystawia takich faktur. A przecież nic nie ryzykujesz, bo możesz skorzystać z faktoringu! 

Podsumowując, faktoring online to dobra forma finansowania zawsze wtedy, kiedy w firmie pojawiają się jakiekolwiek problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Jest to doskonała alternatywa dla kosztownego i wymagającego dopilnowania wielu formalności kredytu bankowego. 

Faktoring online – postaw na nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie! 

Czujesz, że faktoring może być dobrą propozycją dla Twojej firmy? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z firmą Fandla, która oferuje faktoring online w nowoczesnym wydaniu. Korzystne warunki, sprawna obsługa i szybka wypłata gotówki – wszystko to sprawia, że Fandla wyróżnia się w rankingach faktorów i cieszy się dużym zaufaniem przedsiębiorców. W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!

Reklama