Fabryka Eurocar zwiększa moc produkcyjną

w Salomonowie koło Użgorodu na Ukrainie miało miejsce uroczyste otwarcie nowej części fabryki Eurocar zajmującej się produkcją samochodów osobowych marek Skoda, Volkswagen oraz Audi. Oznacza to zwiększenie dotychczasowej mocy produkcyjnej fabryki z 17 do 45 tys. sztuk nowych pojazdów rocznie. Dodatkowo jeszcze w tym roku w fabryce planowane jest uruchomienie produkcji aut marki SEAT – modeli Leon, Altea i Toledo.
Otwarcie nowej czści fabryki jest pierwszym z trzech etapów zaplanowanej na lata 2005-2011 modernizacji i rozbudowy przedsiębiorstwa.
Nowouruchomiona część fabryki Eurocar posiada unikatowe na Ukrainie wyposażenie i rozwiązania techniczne oraz szereg innowacji technologicznych, które gwarantują elastyczność przedsiębiorstwa.
„Nasz plan przewiduje rozszerzenie produkcji do 120 tys. nowych aut rocznie w ciągu trzech lat i dostarczanie wyprodukowanych tu aut także na rynek rosyjski”, powiedział Krystian Poloczek, założyciel Iberia Motor Capital Group (IMCG) i jeden z udziałowców ukraińskiej spółki Eurocar.
Fabryka Eurocar została otwarta w 2002 roku. Budowę nowej części fabryki rozpoczęto w maju 2005 roku. Od początku działalności Eurocar do grudnia 2005 roku z fabryki wyjechało 27 651 nowych pojazdów z koncernu Volkswagen. Z kolei w okresie od stycznia do kwietnia 2006 roku Eurocar wyprodukował prawie 3,5 razy więcej aut, niż w takim samym okresie w roku 2005.
autor: Bstok.pl
Źródło Seat

Reklama