Fabia i Octavia liftingowane

Skoda Fabia, Skoda Octavia oraz Skoda Octavia Tour z roku modelowego 2007 jeszcze w tym roku na rynku. Zmiany dotyczą nowych rozwiązań technologicznych oraz dodatkowych elementów w poszczególnych wersjach wyposażenia.
ersje Skody Fabia wyposażone będą w systemy ABS i MSR (system optymalizacji przyczepności podczas hamowania silnikiem) oraz Dual Rate (system wspomagania nagłego hamowania). W wersji wyposażeniowej Junior i Classic system ABS w standardzie nie powoduje wzrostu ceny samochodu. Odświeżono gamę kolorystyczną – auto dostępne będzie w nowych kolorach nadwozia (metalizowany Beż Cappuccino i metalizowany Szary Anthracite).
Oferowany dotychczas w Skodzie Fabia kombi i Skodzie Fabia Sedan silnik benzynowy 1,4/75KM będzie zastąpiony benzynową jednostką 1,4/80KM – także bez wzrostu ceny. W salonach pojawią się również nowe, promocyjne serie limitowane: Skoda Fabia MINT i Skoda Fabia ACTIVE – z bardzo bogatym wyposażeniem w niezwykle atrakcyjnej cenie oraz Skoda Fabia Tour de France.
W Skodzie Octavia ważną innowacją jest automatyczna aktywacja świateł awaryjnych podczas gwałtownego hamowania (funkcja „panic breaking”). Od roku modelowego 2007 odtwarzacz kasetowy w systemie audio Melody zostanie zastąpiony odtwarzaczem CD. Przydatną innowacją jest łącze umiejscowione w podłokietniku Jumbo-Box, umożliwiające podłączenie zewnętrznych systemów audio.
Inne nowe elementy to m.in. podwójne osłony przeciwsłoneczne z możliwością dzielenia na dwie części oraz lampka kontrolna aktywacji tempomatu umiejscowiona przy prędkościomierzu. Auta wyposażone w komputer pokładowy i wyświetlacz Maxi-Dot oferują nowe możliwości indywidualnych ustawień. Nowością na liście dodatkowego wyposażenia jest również podgrzewanie tylnych siedzeń.
Tak jak w Fabii 75-konny silnik benzynowy 1,4 został wzmocniony do 80 KM. Silniki TDI są teraz dostępne z bezobsługowym filtrem cząstek stałych (DPF).
Innowacje związane z wprowadzeniem roku modelowego 2007 w przypadku Skody Octavia RS i Skody Octavia RS kombi to przede wszystkim najmocniejszy w historii marki Skoda silnik TDI o mocy 170 KM z filtrem DPF (model dostępny od lipca br.) Pozostałe zmiany dotyczą designu zewnętrznego – samochody dostępne są w nowych kolorach nadwozia, z zaciskami hamulców tarczowych w kolorze czerwonym.
Octavia Adventure 4×4 teraz znajdzie się w ofercie także z mocniejszym silnikiem 2.0 TDI/140 KM, z filtrem DPF, obok już oferowanego 1.9 TDI/105 KM (model dostępny od lipca br).
W Skodzie Octavia Tour nowością jest udoskonalony system audio (Symphony), który umożliwia korzystanie z płyt CD z nagraniami w formacie MP3. Portfolio kolorów oferowanych w przypadku modelu Octavia (także Tour) zostało poszerzone o metalizowany Beż Cappuccino i metalizowany Szary Anthracite.
autor: Bstok.pl
Źródło Skoda

Reklama