EWA WASILEWSKA wygrywa Puchar Europy

Bardzo dobrze zawodnicy UKS 13 Białystok rozpoczęli nowy sezon szermierczy.

W bieżący weekend rozpoczął się cykl Pucharów Europy organizowany przez Europejską Federację Szermierczą.

W tym roku szabliści wystartują w czterech imprezach: w Koninie – Polska, w Godollo – Węgry, w Eislingen – Niemcy i Moedling – Austria.

Ogromną niespodziankę sprawiła szablistka z Białegostoku wygrywając pierwszy Puchar Europy.

W turnieju wystartowało 153 zawodników z 21 krajów.

3 zawodniczki z UKS 13 Białystok reprezentowały Polskę podczas tej imprezy.

W pierwszym dniu podczas rywalizacji drużynowej I reprezentacja Polski w składzie której walczyła Ewa Wasilewska wygrała zawody zajmując I miejsce.

Drugiego dnia podczas walk indywidualnych Ewa Wasilewska rozstawiona po walkach eliminacyjnych z 24 numerem w tabeli ze 128 po kolei odprawiała przeciwniczki.

6. Jakoniuk Julia – UKS 13 Białystok

Pierwszy start w Pucharze Polski Juniorów Młodszych rozegrany 10 września w Katowicach zgromadził 138 zawodników z całej Polski w szabli dziewcząt i chłopców.

Drugie miejsce w tych zawodach zajęła Ewa Wasilewska, która w finałowym pojedynku uległa 15-6 Karolinie Hofman z TMS Sosnowiec.

W finałowej ósemce zameldowali się dwaj szabliści UKS 13 Białystok: Kacper Kulikowski – 6 miejsce i niedawny medalista Mistrzostw Polski z kategorii młodzików 14 letni Szymon Dąbrowski – 8 miejsce.

W tym roku Polski Związek Szermierczy obchodzi 100 lecie istnienia, z tej okazji organizowany jest turniej Masters we wszystkich broniach i kategoriach wiekowych. Udział w nich biorą dwaj zawodnicy najwyżej sklasyfikowani w sezonie. W kategorii junior młodszy dziewcząt w Sosnowcu spotkały się finalistki Pucharu Polski z Katowic Ewa Wasilewska i Karolina Hofman. Tym razem wynik walki był inny, to Ewa została zwyciężczynią turnieju Masters pokonując Karolinę 15-11.