Europejskie jazdy testowe Nissanem Tiida odbędą się w Polsce

Nissan Sales Central & Eastern Europe ogłodził, że europejskie dziennikarskie jazdy testowe modelu Tiida odbędą się w Polsce, w okolicach Krakowa.
Na zaproszenie Nissana Polskę odwiedzi ponad 150 dziennikarzy z 13 europejskich krajów, którzy w ciągu 1,5 tygodnia zapoznawać się będą po raz pierwszy z modelem Tiida na drogach Małopolski. Impreza rozpocznie się 14 maja a zakończy 22 maja. Goście będą mieli do dyspozycji 17 aut testowych. Bazą imprezy będzie Kraków, jednakże odwiedzą także wiele plenerowych i historycznych miejsc min.: Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę, Krzywaczkę oraz pałac w Balicach. W samym Krakowie zwiedzą starówkę oraz Wawel, a jeśli czas pozwoli to również muzeum w Wieliczce.
„Kilkanaście dni temu przeprowadziliśmy europejską premierę modelu Tiida na Targach Motoryzacyjnych w Bratysławie a teraz zapraszamy dziennikarzy na jazdy testowe do Polski. Powierzenie organizacji tych dwóch imprez Nissan Sales Central & Easter Europe jest sporym wyróżnienie i dużym wyzwaniem” – powiedział na konferencji prasowej w Krakowie Krzysztof Kowalski, Dyrektor ds. Public Relations w NSCEE.
Choć nie jest to pierwsza impreza jazd testowych organizowana przez Nissan Sales Central & Easter Europe w tej części Europy to poprzednie nie były organizowane na tak dużą skalę. Na przykład, w ubiegłym roku zaproszono dziennikarzy z 6ciu państw na węgierski tor Formuły 1 Hungaroring gdzie prezentowano sportowy model Nissan 350Z.
Nissan jako jedna z nielicznych firm motoryzacyjnych zdecydowała się na przeprowadzenie jazd testowych dla europejskich dziennikarzy w europie środkowo-wschodniej. Jest to decyzja odważna, gdyż większość podobnych testów odbywa się na południu Europy, gdzie utarło się przeświadczenie o gwarancji pogody, pozornie ciekawszych krajobrazach oraz sprawdzonej organizacji. Jednak Nissan postanowił przełamać ten stereotyp i udowodnić, iż taka prezentacja może odbyć się w pięknej Małopolsce z równą skutecznością a wręcz może zaskoczyć wielu z uczestników pokazując nieznany im wcześniej zakątek Europy.
Tiida jest najnowszym modelem Nissana. Została pokazana po raz pierwszy na Targach Motoryzacyjnych w Bratysławie 17 kwietnia a zadebiutuje w polskich salonach w czerwcu. Będzie dostępna w 17 krajach Europy, gdzie z największym sukcesem sprzedawano model Almera i Primera. Do tych państw należą: Irlandia, Rosja, Finlandia, Polska, Grecja, Czechy, Słowacja i Węgry. Tiida będzie oferowana jako czterodrzwiowy sedan lub pięciodrzwiowy hatchback z trzema wersjami silnikowymi – dwoma benzynowymi (1.6 i 1.8) i jednym dieslem (1.5 dCi).
autor: T.K.
Źródło: Nissan

Reklama