EMSCulpt – trening, który przynosi szybkie efekty

Reklama

Wyniki – spadek wagi, bardziej widoczne mięśnie – widać już po miesiącu. To możliwe, bo podczas zajęć EMSCulpt – dzięki stymulacji elektrycznej – wywoływanych jest średnio 150 razy więcej skurczów mięśni niż w czasie tradycyjnej gimnastyki z wykorzystaniem sprzętów dostępnych w siłowni. Podczas jednej półgodzinnej sesji spala się od 1200 do 1500 kcal. To sprawia, że tego typu zajęcia są coraz bardziej popularne zarówno wśród osób, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów i centymetrów w talii, jak i tych stawiających na budowę masy mięśniowej.

Jednak mimo że zalety treningów EMS są już powszechnie znane, nadal wiele osób waha się, czy spróbować. Zwyczajnie – nie wiedzą, na czym dokładnie polegają zajęcia i w jaki sposób działa elektrostymulacja mięśni. Dziś wyjaśniamy te wątpliwości.

Ćwicz, bo warto

Trening z elektrostymulacją ma wiele zalet. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą schudnąć, jak i dla tych, które problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi nie mają, ale chciałyby szybko i skutecznie poprawić wygląd swojej sylwetki.

Zalety treningu EMS:

  • Szybkie osiągnięcie założonych celów – efekty widoczne są już po miesiącu. Co ważne, utrzymują się one nawet rok po zaprzestaniu tego typu ruchu.
  • Redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu.
  • Oszczędność czasu – precyzyjne umieszczenie elektrod zapewnia szybkie budowanie masy mięśniowej. Pojedyncze zajęcia trwają około pół godziny i są powtarzane nie częściej niż dwa razy w tygodniu.
  • Poprawa wydolności fizycznej.
  • Odciążenie stawów i dodatkowa rehabilitacja: możliwość łagodzenia problemów m.in. z kręgosłupem.

To gimnastyka doskonała w momencie, kiedy naturalny wysiłek fizyczny nie jest możliwy lub wskazany.

Ćwiczenia w kombinezonie – bo ma być skutecznie

Na czym polega trening EMSCulpt? To tradycyjne ćwiczenia fizyczne – podobne jak na siłowni, tyle tylko, że wykonywane pod ścisłym nadzorem trenera, bez typowego obciążenia wykorzystywanego podczas zajęć na siłowni, za to z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni.

Na początku każdych zajęć ważna jest rozmowa z trenerem i ustalenie celów, jakie mają być osiągnięte. Ważne jest też, by to właśnie wtedy ocenić kondycję ćwiczącego. Od tego bowiem zależy dobór odpowiednich zadań oraz natężenie prądów.

Kolejną istotną kwestią jest precyzyjne rozmieszczenie elektrod – aby ruch był skuteczny, po jednej elektrodzie powinno się znaleźć na początku i na zakończeniu danego mięśnia. W precyzyjnym rozmieszczeniu elektrod pomaga specjalny kombinezon, gdzie odpowiednie miejsca są już oznaczone. Trenujący nakłada również bieliznę uszytą ze specjalnego materiału (47% tencel, 44% poliamid, 9% lycra) przewodzącego impulsy elektryczne oraz pasy: na uda, ramiona i biodra.

Warto wiedzieć, że kombinezon od wewnątrz, w miejscach gdzie wbudowane są elektrody, pokryty jest specjalnym rodzajem tkaniny, która zapewnia bezpieczne przewodzenie impulsów elektrycznych. Tuż przed założeniem kombinezonu przez ćwiczącego trener te miejsca zwilża wodą. To on też dba, by kombinezon był dobrze zapięty i dokładnie przylegał do ciała. Następnie wpina przewody z elektrostymulatora w kombinezon, a gdy gdy wszystko jest gotowe – prezentuje po kolei poszczególne ćwiczenia, jednocześnie dbając o regulowanie intensywności impulsów w określonych częściach ciała osoby ćwiczącej. Ma też stały dostęp do ekranu panelu, gdzie na bieżąco może regulować natężenie i szybkość impulsów.

Łatwy i bez kontuzji – jak wygląda trening

Każde spotkanie, niezależnie od kondycji ćwiczącego i tego, jakich efektów oczekuje on po zajęciach, składa się z trzech etapów:

  • Rozgrzewka – przyzwyczajanie do impulsu. Ćwiczenia są spokojne, mają na celu przygotowanie mięśni do głównego wysiłku.
  • Trening główny – wzmacnianie mięśni. Ćwiczenia są intensywne, dynamiczne. W czasie wysiłku z elektrostymulacją angażowanych jest aż osiem grup mięśniowych – pracują również mięśnie głęboko położone.
  • Rozluźnienie – przywrócenie organizmu do homeostazy (czyli równowagi) po odbytym wysiłku fizycznym. To przede wszystkim rozciąganie, odpoczynek, regulowanie oddechu.

Co ważne, zadania i poziom ich trudności zawsze dobierane są do możliwości, oczekiwań i potrzeb ćwiczącego. Zaletą tego typu zajęć fizycznych jest także brak ryzyka kontuzji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Medycyny Estetycznej Hialuron.

Reklama

Reklama