Reklama

Emocjonalny rollercoaster z olimpijskim happy endem

W Rio De Janeiro zakończył się Puchar Świata w strzelectwie sportowym. Wzięła w nim udział Aleksandra Pietruk. Zawodniczka Kalibra Białystok odnotowała bardzo dobry występ w strzelaniu z karabinu pneumatycznego, gdzie do finału zabrakło jej pół punktu.

W strzelaniu z karabinu sportowego w trzech postawach uzyskała 590 punktów, co dało jej 7 miejsce w kwalifikacjach. W finale zafundowała oglądającym emocjonalny rollercoaster. Po strzelaniu w postawie klęczącej przez moment była 7. Następnie wskoczyła na miejsce 3, aby w postawie leżącej spaść na ostatnie, ósme miejsce. Na szczęście w najbardziej wymagającej postawie stojącej zaprezentowała kosmiczny poziom i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Do medalu zabrakło niewiele, jednak to nie medal był tym razem najważniejszy. W ten sposób Ola zdobyła przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – pierwszą w historii strzelectwa na Podlasiu.

Tak podsumowała swój występ:

„Jestem bardzo zadowolona ze startu przede wszystkim w kwalifikacjach, zwłaszcza, że czuję, że nadal mam dużo zapasu jeśli chodzi o moje możliwości. Z finału wyszłam z najbardziej satysfakcjonującą stojącą w życiu oraz najszczęśliwszym 4 miejscem. Nadal czuję dużo możliwości do udoskonalenia, więc czas przed Igrzyskami będę miała zajęty.”

Warto podkreślić, że trenerem Oli jest Paweł Pietruk, który najpierw był zawodnikiem Kalibra, później trenerem, a teraz prowadzi polską kadrę olimpijską.

Co ciekawe – Ola na co dzień trenuje na strzelnicy Kalibra w Białymstoku, gdzie (ze względu na odległość do tarczy) nie ma możliwości strzelania właśnie tej konkurencji, w której zdobyła kwalifikację.

Klub robi co może, by zbudować profesjonalną strzelnicę. Kupił już działkę w Rybołach (gmina Zabłudów). Otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i wykonał roboty ziemne. Jednak aby dokończyć inwestycję brakuje 1 200 000. Bez tych pieniędzy dotacja zostanie cofnięta.

Dlatego Kaliber założył internetową zbiórkę na budowę. 

Jeśli chcecie pomóc takim wspaniałym zawodnikom jak Ola – wpłaćcie dowolną kwotę na https://zrzutka.pl/h6tr25

Możecie też dołączyć do grupy licytacyjnej na Facebooku. 

– „Ta inwestycja to bardzo ważna sprawa dla rozwoju nie tylko strzelectwa, ale też obronności na Podlasiu” – mówi prezes Włodzimierz Aleksiejuk – „Dzięki niej wielu mieszkańców będzie mogło poznać zasady bezpiecznej obsługi broni. Jesteśmy cały czas otwarci na współpracę z firmami. Szukamy sponsora strategicznego, któremu możemy ze swojej strony bardzo dużo zaoferować. Zachęcamy do kontaktu z nami i wsparcia.”

Na koniec rozmowy prezes poprosił nas, aby przekazać jego apel do władz miasta i województwa: „Szanowny Panie Prezydencie, Szanowny Panie Marszałku, wiem, że zależy Wam na rozwoju sportu, ta kwalifikacja olimpijska to wyraźny sygnał, że warto bardziej życzliwym okiem spojrzeć na naszą dyscyplinę. Warto pomóc w budowie tej strzelnicy nie tylko ze względu na osiągnięcia, ale i na sytuację geopolityczną”.

Gratulujemy Oli sukcesu i czekamy na Igrzyska!

Link do strony z zapisaną transmisją z finału:

https://www.facebook.com/ISSF.Shooting/videos/948329746869831

Link do strony Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego z informacją o Oli:

https://www.pzss.org.pl/aktualnosci/aleksandra-pietruk-z-quota-na-igrzyska-olimpijskie-w-paryzu

Reklama

Reklama