Elektronicznie sterowane skrzynie biegów od PSA Peugeot Citroën

Elektronicznie sterowana skrzynia biegów została stworzona na bazie 6-przeło eniowej skrzyni mechanicznej i mo e działac zarówno w trybie automatycznym, jak i sterowanym recznie. Elektroniczne sterowanie sprzegłem i zmiana przełoż eń poprawia osiągi samochodu i zwiększa przyjemność prowadzenia, redukując zu życie paliwa.
Mechaniczna, elektronicznie sterowana skrzynia będzie stopniowo stosowana w samochodach środka gamy marek Peugeot i Citroën, zarówno w wersjach benzynowych, jak i diesel.
Jean – Martin Folz, Prezes PSA Peugeot Citroën, oficjalnie otworzył nową jednostkę produkcyjną fabryki w Valenciennes, przeznaczoną do wytwarzania innowacyjnej, 6-przeło żeniowej, mechanicznej, elektronicznie sterowanej skrzyni biegów.
Ta nowa jednostka, dzieki zdolnosci produkowania ponad 800 000 skrzyń rocznie, pozwoli na utrzymanie zatrudnienia 2 200 pracowników i wzmocni pozycję grupy PSA Peugeot Citroën, największego pracodawcy regionu. Zakład ten respektuje wymagania jakosciowe grupy, ergonomie warunków pracy, jak i dbałość o środowisko. Wydatki poniesione na wyposa enie w urzadzenia produkcyjne wyniosły 290 milionów euro, a inwestycje w dziedzinie badan i rozwoju – 140 milionów euro.
autor: Bstok.pl
Źródło PSA Peugeot Citroën

Reklama