Reklama

Ekumeniczna Wigilia Miejska w Białymstoku

Wczoraj 23 grudnia na białostockim Rynku Kościuszki odbyła się miejska wigilia. Podczas uroczystości białostoczanie podzielili się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy, a najbardziej potrzebującym przygotowano wigilijne potrawy.

Wigilia Miejska w Białymstoku – podobnie jak w latach ubiegłych – przygotowało Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA wspólnie z prezydentem Białegostoku. W tym uroczystym, dorocznym spotkaniu licznie wzięli udział mieszkańcy miasta – wszyscy, którzy bez względu na wyznanie, chcą razem przeżywać nadchodzące święta. Życzenia białostoczanom w imieniu prezydenta Białegostoku złożył jego zastępca Rafał Rudnicki, a arcybiskupi Kościołów katolickiego i prawosławnego przekazali błogosławieństwo.

 W tym roku miejska wigilia zgromadziła białostoczan na Rynku Kościuszki po raz jedenasty. To spotkanie stało się naszą tradycją, jest dla mieszkańców wspaniałym przeżyciem, daje poczucie wspólnoty i jedności. Dzięki miejskiej wigilii wszyscy razem możemy cieszyć się Bożym Narodzeniem – mówił zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na uczestników uroczystości czekały wigilijne potrawy, w których przygotowanie zaangażowali się także białostoccy przedsiębiorcy. Przyrządzono 12 tysięcy pierogów, ponad dwie tony bigosu i blisko tonę śledzi. Nie zabrakło też ryby po grecku, pieczywa. Najbardziej potrzebujący mogli zabrać jedzenie do domu. Wigilia Miejska w Białymstoku miała  odpowiednią oprawę muzyczną. Na Rynku Kościuszki zabrzmiały świąteczne kolędy w wykonaniu białostockich chórów.

Reklama

Źródło Urząd Miejski Białystok