Ekstremalny tor testowy Nissana

Mieszczący się na obszarze 2,3 hektara tor jest jednym z największych w Japonii. Zaprojektowano go tak, aby wiernie odtworzyć rozmaite warunki drogowe, jakie napotkać można w rzeczywistości na całym świecie. Znaleźć można na nim odcinek skalisty zapewniający warunki ekstremalne, jakich doświadczyć można w trudnym terenie górzystym, drogę pustynną oraz wzniesienie nachylone pod kątem 30 stopni.
Tor pozwoli zajmującym się dynamiką ruchu inżynierom Nissana na przeprowadzanie wielu prób zachowania się w terenie oraz trwałości modeli z napędem na cztery koła, takich jak Safari (Patrol) oraz X-Trail – a wszystko to w najtrudniejszych warunkach, lecz jednocześnie w sposób bezpieczny i w pełni kontrolowany. Nowy obiekt przyczyni się znacząco do opracowania nowych technologii napędu na cztery koła i pomoże poprawić osiągi, jakość, trwałość i niezawodność projektowanych obecnie modeli Nissana 4×4. Oprócz obiektu w Motegi, Nissan prowadzi badania na trzech torach testowych w Japonii (Tochigi, Oppama i Rikubetsu) oraz w Arizonie w USA. Tor Testowy Motegi
Jeśli ktoś miałby ochotę wypróbować swój samochód na tym torze, to podaję adres: 555 Oaza-Ayuta, Motegi-machi, Haga-gun, Prefektura Tochigi Obszar: Około 127 hektarów (26 razy więcej niż hala Tokyo Dome) Charakterystyka: tor do testów z dużą prędkością, wniesienia, przeprawa wodna i tor do prób terenowych.
autor: T.K.
Źródło: Nissan

Reklama