Reklama

Eksperci od systemu informacji geograficznej (GIS) spotkają się w Białowieży

Rozwój GeoPortali, bezpieczeństwo publiczne czy możliwości współdziałania administracji publicznej różnego szczebla to niektóre z tematów poruszanych podczas spotkania. Konferencja, która odbędzie się w dniach 7-8 września w Białowieży, jest organizowana przez urząd marszałkowski, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Wojewódzkie Biuro Geodezji w Białymstoku. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Głównego Geodetę Kraju.


Konferencja jest adresowana do instytucji i środowisk zainteresowanych wykorzystywaniem informacji przestrzennej, w szczególności przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych oraz instytucji, które w praktyce stosują lub są zainteresowane wdrożeniem systemu GIS.

Podczas spotkania prezentowane będzie doświadczenie przedstawicieli samorządów i firm, które swoją działalność opierają na systemach informacji przestrzennej. Jak co roku będzie również możliwość zapoznania się z nowościami dotyczącymi oprogramowania, usług czy sprzętu, oferowanymi przez firmy z sektora geoinformacyjnego.

W załączeniu znajduje się program spotkania. Informacje organizacyjne dostępne są na stronie internetowej współorganizatora.

oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama