Reklama

Ekranizacja filmu „Pół wieku poezji później” oraz spotkanie przy planszówkach Johnny’ego i Mateusza w Książnicy Podlaskiej Benef…

„Pół wieku poezji później” to film opowiadający o tym, jak „ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.”

Równolegle do pokazu filmu, w auli Książnicy Podlaskiej (VI piętro), rozpoczną się Planszówki Johnny’ego i Mateusza. Uczestnicy zagrają w Labyrinth: Paths of Destiny. To przygodowa gra planszowa dla 2-6 osób o wyprawie po nieśmiertelność do starożytnego labiryntu, znajdującego się w centrum zapomnianej, pustynnej krainy. Każdy z graczy wcieli się w jednego z bohaterów. Zadanie nie jest proste, bo labirynt jest najeżony licznymi pułapkami, a od wieków strzeże go magiczny strażnik – Golem.

Poza tytułem tygodnia na uczestników czekać będzie ponad sto planszowych tytułów – gry strategiczne, imprezowe, kooperacyjne, klasyki i gry niszowe. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Wydarzenie organizowane jest w ramach VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”, którego głównym organizatorem jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

źródło i fot.: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama