Reklama

EastRobo 2021 – ostatni dzwonek na zgłoszenie drużyn

EastROBO jest serią zawodów robotyki organizowanych przez koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne działające na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

To pełna emocji rywalizacja konstruktorów robotów LEGO i wspaniała zabawa. Podczas turnieju można nawiązać wiele kontaktów, a także rozpocząć przygodę z robotyką.

W ramach tegorocznej edycji EastROBO rozegranych zostanie 12 oddzielnych konkurencji: LEGO Sumo, LEGO LineFollower, Freestyle, LineFollower, LineFollower Turbo, Nano Sumo, Micro Sumo, Mini Sumo, Sumo, Micromouse, Junior LEGO Sumo, Junior LEGO LineFollower. W turnieju mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia. Młodszych zawodników zapraszamy do rejestracji w kategoriach junior.

Zapisy przyjmowane są do 5 listopada (wtorek) na stronie eastrobo.pl. Zawody odbędą się w sobotę 20 listopada na terenie Centrum Nowoczesnego Kształcenia Biblioteka Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16. Oficjalne otwarcie o godzinie 9:00.

Na zawodach EastROBO, już od 2012 roku, spotykają się pasjonaci robotyki i technologii oraz zawodnicy, którzy rywalizują o tytuł najlepszego konstruktora robotów złożonych wyłącznie z części LEGO. W turnieju mogą wystartować drużyny złożone ze studentów lub uczniów szkół średnich. Turniej jest otwarty dla widzów i kibiców, którzy mogą na miejscu obserwować różnego rodzaju roboty i urządzenia autonomiczne, a także poczuć niezwykłe emocje towarzyszące rozgrywkom. EastROBO 2019 przyciągnęło ponad 130 robotów oraz 140 uczestników. Zawody w 2020 roku nie odbyły się z powodu pandemii.

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Aneta Kursa

Reklama