» E-skutery Forda w miastach Ameryki Północnej i Europy

E-skutery Forda w miastach Ameryki Północnej i Europy

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-01-28

Wyświetlono: 64 razy

E-skutery Forda w miastach Ameryki Północnej i Europy

Spin, spółka zależna Ford Motor Company, zajmująca się mikromobilnością, ogłosiła dzisiaj ekskluzywne międzynarodowe partnerstwo z firmą Tortoise, którego celem będzie stworzenie w 2021 r. flot zdalnie sterowanych hulajnóg elektrycznych Spin S-200 dla miast w Ameryce Północnej i Europie.

foto © Ford

Dzięki nowej platformie Spin Valet można zdalnie obsługiwać flotę, automatycznie zaparkować skutery poza ścieżką dla pieszych, z dala od ruchu ulicznego w ciągu kilku sekund. Spin Valet łączy oprogramowanie Tortoise z wbudowanymi kamerami skierowanymi do przodu i do tyłu. Technologia ta ostatecznie umożliwi kierowcy „przywołanie” skutera elektrycznego kilka przecznic dalej. Pierwsze konkretne plany wprowadzenia zdalnie sterowanych operacji na trójkołowym e-skuterze, Spin S-200 opracowano wspólnie z Segway-Ninebot. Zdalne sterowanie za pośrednictwem „Spin Valet” pozwala firmie reagować na problemy z parkowaniem w ciągu kilku sekund.

 

 

 

 

Pierwsza flota S-200 będzie dostępna wiosną w Boise w stanie Idaho. Miasto otrzyma do 300 e-skuterów. Po raz pierwszy technologia zostanie wprowadzona z solidnym, bardziej stabilnym trójkołowym skuterem elektrycznym, który może lepiej znosić nienajlepsze warunki drogowe dzięki ulepszonemu zawieszeniu. S-200 będzie bezpieczniejszy, dzięki trzem niezależnym układom hamulcowym (regeneracyjny tylny hamulec, przednie i tylne hamulce bębnowe). Będzie też miał kierunkowskazy (na kierownicy i w pobliżu tylnego koła).

 

Po zakończeniu jazdy przez korzystającego, zdalnie można zmienić lokalizację skutera (przy małej prędkości – maksymalnie 3 mile na godzinę), jeśli pojazd blokuje chodnik, przejście dla pieszych lub miejsce dla niepełnosprawnych. Taka sama zmiana lokalizacji może mieć miejsce, jeśli pojazd jest zaparkowany w miejscu docelowym, w którym jest mało prawdopodobne, aby znalazł kolejnego klienta. Jeszcze w tym roku Spin będzie oferować funkcję „przywoływania pojazdu” w aplikacji, która pozwoli klientom zamówić e-skuter z wyprzedzeniem lub w na poczekaniu. Personel operacyjny zdalnie skieruje dowolny S-200 w wybrane miejsce. W końcu skutery z rozładowanymi akumulatorami również automatycznie trafią do najbliższego centrum ładowania.

 

Miejmy nadzieję, że system pojawi się również w Polsce.

 

 

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Ford liderem rynku pojazdów użytkowych szósty rok z rzędu
» Nowy Ford Fiesta ST Edition

Zdjęcia do bezpłatnego wykorzystania w celach prasowych:

 Inne artykuły

» SEAT Tarraco z jeszcze większą mocą 2021-01-26
  Seat Tarraco 2019 Do produkcji trafiła nowa, potężniejsza wersja SEAT-a Tarraco. SUV dostępny będzie z silnikiem 2.0 TSI o mocy 245 KM, automatyczną skrzynią biegów DSG i napędem na cztery koła 4Drive…. więcej »

» Kolejny krok Hondy w kierunku pojazdów autonomicznych 2021-01-21
  Honda C ruise 2021 Honda ogłosiła dzisiaj, że – zgodnie z umowami podpisanymi w październiku 2018 roku – podejmie współpracę z firmami Cruise i General Motors w zakresie pojazdów autonomicznych, w ramach swojej działalności dotyczącej autonomicznej mobilności pojazdó… więcej »

» Marc Lichte: Estetyka wynika z wydajności 2021-01-21
  Audi e-tron GT concept „To najpiękniejszy samochód jaki kiedykolwiek narysowałem” – to słowa Marca Lichte, szefa Audi Design, wypowiedziane jesienią 2018 r. na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles, podczas prezentacji koncepcyjnego jeszcze wtedy Audi e-tron GT. … więcej »

» Nowy, dwuosobowy zarząd Audi Sport GmbH 2021-01-20
  Ważna zmiana w Audi Sport GmbH: Z dniem 1 marca 2021 r. dr Sebastian Grams dołączy do kierownictwa spółki-córki AUDI AG odpowiedzialnej za produkcję najbardziej wydajnych modeli. Wraz z dyrektorem zarządzającym Juliusem Seebachem tworzyć będzie dwuosobowy za… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama