Reklama

Dzisiaj półfinały

„Jagiellonia II, prowadzona  przez Adriana Siemieńca, zajmuje 11. miejsce w I grupie III ligi. Spada sześć zespołów, a białostoczanie mają pięć punktów przewagi nad tą strefą. Pewnie wiele wyjaśnią najbliższe mecze z Pilicą i Mamrami, które są tuż pod kreską. My skupmy się jednak na pucharze, w którym rywal przeszedł już, podobnie jak my, trzy rundy. Najpierw wyeliminował Orlęta Czyżew z okręgówki (2:0), potem Wissę (3:1). W ćwierćfinale Jaga rozegrała mecz jeszcze bardziej szalony, niż my z LZS Krynki. Po pełnym zwrotów akcji widowisku zwyciężyła po dogrywce ŁKS 4:3.

W dotychczasowych rundach w rezerwach występowali zawodnicy, którzy już trochę pograli w Ekstraklasie (Dziekoński, Tabiś), czy liznęli jej nieco krócej (Orpik, Twarowski). Grają też piłkarze nieco starsi, sprowadzeni pod kątem gry w rezerwach (Dyszy, Wiktoruk), a także cała masa młodzieży z rożnych roczników.

To pierwsze starcie obu drużyn od 2,5 roku. Wtedy, w niedokończonym pandemicznym sezonie, Jagiellończycy wygrali w meczu na szczycie w Bielsku 2:1, co okazało się kluczowe w kontekście późniejszego awansu do III ligi. Jeszcze wcześniej potrafiliśmy nawet trzykrotnie z rzędu ich pokonać, choć to historia już dosyć zamierzchła.

Pierwszy gwizdek w środę o 17:45 przy Orzeszkowej 19. To jest najważniejszy nasz mecz w tej rundzie. W lidze notujemy dobry okres, ale są od nas drużyny lepsze i to one powalczą o awans. A tutaj jesteśmy krok od finału. Oczywiście faworytem będzie rywal, jako drużyna grająca ligę wyżej. Chłopaki jednak postarają się o niespodziankę i mają nadzieję, że pomożecie im w tym trudnym zadaniu na trybunach. Pójdźmy razem po marzenia!

W drugiej parze KS Grabówka podejmie Ruch Wysokie Mazowieckie.

Ruch ostatnio w spotkaniu ligowym wygrał z Grabówką 4:0.

Oba spotkania półfinałowe rozpoczną się o godz. 17:45.

Info i grafika: Tur Bielsk Podlaski

Artykuł Dzisiaj półfinały pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama