Reklama

Dzień otwarty na Torze

Last updated Wrz 11, 2019

W niedzielę, 15 września każdy będzie mógł przekonać się, że Tor Wschodzący Białystok to doskonałe miejsce do podnoszenia umiejętności prowadzenia pojazdu w bezpiecznych warunkach. Tym razem zapraszamy kierowców motocykli oraz samochodów. Planujemy:

·         w godz. 11.00-13.30: 20-minutowe sesje dla motocykli

·         w godz. 14.30-17.00: 10-minutowe sesje dla samochodów

Z okazji dnia otwartego obowiązują specjalne ceny. Koszt to jedyne 10 zł od motocyklu i auta. Opłata będzie pobierana gotówką na miejscu w dniu wydarzenia. Jednocześnie na pętlę będzie wjeżdżało po 10 motocykli w pierwszej sesji oraz po 5 aut w drugiej sesji. Kolejni kierowcy będą się szykować do jazdy poznając na odprawie zasady panujące na obiekcie. Pojazdy będziemy wpuszczać na obiekt na pół godziny przed rozpoczęciem poszczególnych sesji.

Przed przyjazdem warto wydrukować i podpisać niezbędne oświadczenie (dokument dostępny jest na stronie http://www.miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html#/home w kaflu „Oświadczenie”). Jego wypełnienie jest obowiązkowe. Bez tego dokumentu nie można wjechać na obiekt. Wcześniejsze jego wypełnienie zdecydowanie usprawni organizację tego wydarzenia.

Tor Wschodzący Białystok zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości.  To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.