Reklama

„Dzień norweski” – norweskie firmy poszukują w Polsce pracowników

Jakie są warunki życia i pracy w Norwegii? Na to pytanie odpowiedzą dzisiaj norwescy pracownicy Europejskiej sieci Zatrudnienia Eures – Marlena Brathen i Havard Grov.

Kryzys dotknął i Norwegię, jednak tamtejszy rząd inwestuje w gospodarkę próbując ratować firmy i pobudzać popyt. To powoduje, że norweskie firmy poszukują pracowników, m.in. spawaczy, opiekunek, pielęgniarek i lekarzy.

Szczegółowe informacje będzie można uzyskać dzisiaj na seminarium pod hasłem „Dzień norweski” w Centrum Astoria w Białymstoku przy ulicy Sienkiewicza.

Jutro, 24 marca, o warunkach życia, pracy i nauki w Norwegii będą mogli dowiedzieć się mieszkańcy Łomży w tamtejszej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości.(kjs)

Nasz komentarz:

Jak informuje Polska The Times coraz więcej Norwegów okazuje niechęć wobec polskich imigrantów, boją się oni konkurencji. Oblicza się, że w branży budowlanej miejsca pracy straci ponad 60 tys. zatrudnionych. Zwolnienia zapowiadają wszystkie większe firmy – NCC, AF, Thyssenkrupp i inne. Stąd zdziwienie może budzić zainteresowanie norweskich firm polskimi pracownikami.

Reklama