Reklama

Dzień Kobiet w „Spodkach”

Występ skrzypka Maestro Chives, wykład projektantki Elwiry Horosz oraz sztuka makijażu zaprezentowana przez wizażystkę Kingę Klepacką. Tak we wtorek, 7 marca, uczczono Dzień Kobiet w Podlaskim Instytucie Kultury (PIK). W spotkaniu uczestniczyli członkowie zarządu województwa: Wiesława Burnos oraz Marek Malinowski.


O tym, że warto w szczególny sposób obchodzić Dzień Kobiet mówiła Elwira Horosz, projektantka i stylistka, laureatka wielu konkursów modowych.

– To tak naprawdę jeden dzień, kiedy możemy do siebie podejść z wielkim sercem, czułością i egoizmem. Kobiety z natury są silne i nie ukrywają tego. Ważne jest to, by kobiety mogły się spotkać, po to, aby obcować z kulturą, dziś mamy do tego okazję – mówiła.

Jak zaznaczała, kobiety nie lubią, kiedy się o nich zapomina, ale mają w sobie taką siłę, by o tym przypomnieć. Opowiedziała też, jak na przestrzeni lat zmieniały się kanony kobiecego piękna.

Spotkanie zakończył pokaz sztuki makijażu zaprezentowany przez Kingę Klepacką – makeupistkę i wizażystkę, której charakteryzacje ukazały się we włoskim wydaniu magazynu „Vouge”.

W wydarzeniu wzięły udział m.in. prof. Violetta Bielecka dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej, Beata Zadykowicz dyrektor Książnicy Podlaskiej, Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim oraz Agata Michałowska, p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w urzędzie marszałkowskim.

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Aneta Kursa
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama