Reklama

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Święto Flagi obchodzone jest w Polsce w dniu 2 maja od 2004 roku. To jedno z najmłodszych świąt państwowych ustanowione, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego dnia funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podczas uroczystych apeli oddali cześć polskim barwom narodowym.

Dziś w uroczystych obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie uczestniczył Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Grzegorz Biziuk. Natomiast w Wojewódzkich Obchodach Dnia Flagi, które odbyły się na Rynku Kościuszki w Białymstoku oraz w Komendzie Oddziału udział wziął Zastępca Komendanta Podlaskiego Oddziału płk SG Stanisław Supiński. Uroczysty honor „biało-czerwonej” oddano również w placówkach Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Biało-czerwona flaga, godło z białym orłem w koronie i Mazurek Dąbrowskiego – to symbole naszej państwowości. Uroczystości były okazją do przypomnienia historycznego pochodzenia barw narodowych i podkreślenia ich znaczenia dla tożsamości narodowej, jako symbolu niepodległego państwa i siły jednoczącej wszystkich Polaków.

  • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej