Reklama

Dzień Edukacji w Białymstoku

O nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach w oświacie dyskutowali dziś (29 listopada) uczestnicy „Dnia Edukacji” na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W konferencji edukacyjnej wzięli udział białostoccy nauczyciele i dyrektorzy szkół. Partnerem strategicznym wydarzenia było Miasto Białystok, partnerem technologicznym – Microsoft.

Konferencja „Dzień Edukacji” została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku. Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Barbary Michalskiej, dyrektora Microsoft dla Edukacji. Następnie głos, w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, zabrał jego zastępca Rafał Rudnicki.

– Zależy nam na tym, aby białostoccy nauczyciele i dyrektorzy mieli dostęp do nowoczesnych rozwiązań i mogli zastosować je w praktyce. W trakcie dzisiejszych wykładów i szkoleń uczestnicy poszerzyli wiedzę i zdobyli nowe umiejętności związane z zastosowaniem technologii w swojej pracy. Dzięki temu będą mogli efektywniej realizować swoje cele edukacyjne – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W pierwszej części konferencji uczestnicy wysłuchali wykładów Artura Rudnickiego, Barbary Dubieckiej-Kruk, Małgorzaty Solowskiej oraz Agnieszki Halickiej z Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE). Eksperci poruszyli tematy związane m.in. ze sztuczną inteligencją i bezpieczeństwem w sieci. Zapoznali się z platformą do kreatywnej i pełnej emocji nauki poprzez zabawę (Minecraft Education). Z kolei dyrektorzy szkół wzbogacili swoją wiedzę o środowisku Microsoft 365.

W kolejnej części wydarzenia uczestnicy wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez prelegentów z Microsoft Innovative Educator. Dzięki temu nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę m.in. na temat zarządzania urządzeniami w ramach rozwiązań Microsoft. Poznali także dokładniej edukacyjną moc Minecrafta.

W ramach „Dnia Edukacji” w Białymstoku uczestnicy zgłębili inspirujące rozwiązania, jak w sposób prosty i efektywny realizować kierunki polityki oświatowej państwa w obszarze technologii. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń i poznania ciekawych rozwiązań edukacyjnych partnerów Microsoftu.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Źródło: Miasto Białystok

Reklama