Reklama

Dzień Dziecka z Muzeum Podlaskim w Białymstoku Noc Muzeów 2022 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku Tykocin w nurcie historii – nowa…

Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

1 czerwca 2022 r., godz. 12.00–13.30

dziedziniec przed białostockim Ratuszem

– Zapraszamy młodych artystów, którzy będą mogli oddać się plastycznym pasjom i w nieskrępowany sposób tworzyć swoje dzieła. Kredki, akwarele oraz pastele „pójdą ruch”. Oprócz twórczych działań zapewniamy dużo zabawy! Będzie kolorowo! – zachęca Joanna Nierodzik z Muzeum Podlaskiego

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie najnowsza publikacja edukacyjna Muzeum Podlaskiego dla dzieci. Książkę „Pod skrzydłami Gryfa. Opowieść o Janie Klemensie i Izabeli Branickich” będzie można zakupić w atrakcyjnej cenie.

Publikacja w przystępny i interesujący sposób przedstawia dzieje pojawienia się rodu Branickich – Gryfitów w Białymstoku, ich zasługi dla rozwoju miasta i regionu, działalność fundatorską oraz życie na białostockim dworze zwanym Wersalem Północy.
Opowiada o dawnej modzie, kuchni oraz o przedmiotach, którymi otaczali się Izabela i Jan Klemens Braniccy. Przedstawia karierę polityczną hetmana oraz dokonania jego małżonki. Liczne ciekawostki sprawiają, że jej lektura dostarczy wiedzy w lekki i zrozumiały sposób.

 

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, ul. Mickiewicza 45

1 czerwca 2022 r., godz. 11.00–14.00

plac przed bielskim Ratuszem

Dzień Dziecka to świetna okazja do odwiedzenia muzealnego pawilonu, w którym znajdą nie tylko wydawnictwa i pamiątki idealne na prezent dla „małych i dużych”, ale również słodkości i drobne upominki dla najmłodszych. Dzieci dowiedzą się również, co ciekawego przygotowało Muzeum dla zwiedzających w czerwcu.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

*W razie złej pogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynków.

źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku 
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama