Reklama

Dzień dziecka z chorobą nowotworową w UDSK

Już w najbliższą niedzielę, 16 lutego, o godzinie 14 setki kolorowych balonów wzlecą w niebo zanosząc tam marzenia dzieci chorych na nowotwory. Wydarzenie organizuje Fundacja „Pomóż Im”, opiekująca się małymi pacjentami Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

W ten sposób każdy może uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka z Chorobą Nowotworową. Symboliczne wypuszczenie balonów to wyraz wsparcia dla dzielnych maluchów z kliniki i nadziei, że nowotwór również odleci nigdy nie wracając. Te marzenia się spełniają. Najlepszym przykładem jest Filip, mały onkobohater z plakatu promującego wydarzenie. Jego życzenie „chcę być zdrowy” zostało „wysłuchane”. Dziś sam obchodzi drugą rocznicę zakończenia leczenia.

Na miejscu czekać będą balony i smaczna niespodzianka dla przybyłych. Wydarzenie jest krótkie, ale ważne i symboliczne, liczy się gest i obecność. Dzieci z kliniki oraz ich rodzicie mogą się przekonać jak wielu osobom ich los nie jest obojętny.

Organizatorzy czekają w niedzielę o godzinie 13.45 przy głównym wejściu do UDSK.

Reklama