Reklama

Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej Prezentacja serialu „Diabeł łańcucki” oraz spotkanie z jego twórcami Czerwcowe atrakcje Ksi…

Marszałek, korzystając z okazji, zachęcał dzieci do czytania książek, a z okazji Dnia Dziecka, życzył wszystkim maluchom dużo uśmiechu zdrowia i wszystkiego, co najlepsze.

– Warto, żeby dzieci poznawały nasze bajki. Z nich płynie duża życiowa mądrość. Dlatego dbamy, by maluchy w Książnicy czuły się dobrze i chętnie poznawały naszą literaturę – mówił Artur Kosicki.

Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej zaznaczyła, że najpiękniejszym prezentem, jaki może dać biblioteka dzieciom w ich dniu, są książki i czytanie.

– Tak jak naturalną jest nauka chodzenia, mówienia, to tak samo i czytania. Mamy tak cudowną literaturę polską, szczególnie tą dedykowaną dzieciom, że każde pokolenie coś dla siebie znajdzie – przekonywała.

Dzieci zgromadzone w Książnicy wysłuchały klasyki polskiej poezji dziecięcej – wierszy „Stonoga”, „Leń” i „Samochwała” Jana Brzechwy oraz „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Poza marszałkiem Kosickim czytał je także Łoś Czytuś, nowa maskotka Książnicy, który ma zachęcać maluchy do poznawania się z literaturą.

[01.06.2022] Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej-6.jpg

Dzień Dziecka świętują także filie Książnicy Podlaskiej. Zaplanowane są w nich liczne atrakcje dla dzieci: zajęcia edukacyjne, gry terenowe, tworzenie zabawek z drewna. A Łoś Czytuś pojawi się w najbliższy piątek (03.06) na Pikniku z okazji Dnia Dziecka (początek: godz. 16.00) przy białostockich „Spodkach” organizowanym przez Województwo Podlaskie.

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego jest największą biblioteką w regionie. Placówka podlega Samorządowi Województwa Podlaskiego.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama