Reklama

Dzień Białej Laski w Sokółce

To święto osób niewidomych i słabowidzących. Uroczystości z tej okazji odbyły się w czwartek, 12 października, w sokólskiej kawiarni „Lira”. W wydarzeniu, które wsparło Województwo Podlaskie uczestniczyła członek zarządu województwa Wiesława Burnos.


– Bardzo się cieszę, że mogę tutaj być z Wami. Żadna niepełnosprawność nie może zmieniać człowieka na gorsze. Nadal powinien on rozwijać się i osiągać sukcesy na różnych polach i dziedzinach. W imieniu marszałka, dr. Artura Kosickiego i całego zarządu, dziękuję wszystkim osobom zrzeszonym w sokólskim Kole Terenowym Polskiego Związku Niewidomych, które swoją działalnością przyczyniają się do realizacji tego ważnego celu – powiedziała Wiesława Burnos.

Uczestnicy spotkania, które odbyło się w kawiarni „Lira” w Sokółce, tworzą bardzo zżytą społeczność. Jak przekazała prezes Koła Barbara Sawicka – kontaktują się oni często ze sobą, pomagają i udzielają wzajemnego wsparcia. Czwartkowa uroczystość była tego potwierdzeniem.

Pod wrażeniem życiowego optymizmu członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych była również Wiesława Burnos. – Z okazji Waszego święta życzę Wam przede wszystkim zdrowia, życia w spokoju, bez wojny. Niech każdy Wasz dzień będzie przepełniony: ciepłem, bliskością i przyjaźnią – zwróciła się do uczestników spotkania członek zarządu województwa.

Jerzy Górko
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Paulina Dulewicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama