Reklama

„Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19” na srebrnej monecie NBP

Na rewersie monety jest przedstawiona dłoń lekarza w rękawiczce chirurgicznej, ujmująca z troską dłoń pacjenta. Umieszczona poniżej wstęga w barwach Rzeczypospolitej Polskiej została wykonana metodą druku UV, a napis na monecie głosi: „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”. Moneta zostanie wyemitowana w nakładzie do 10 tys. sztuk. Można ją nabyć w cenie 160 zł brutto za sztukę.

W podziękowaniu za poświęcenie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano pod koniec 2019 r. W 2020 r. wirus rozprzestrzenił się niemalże na cały świat, a Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii. Na pierwszej linii frontu walki z nieznanym wrogiem, który z dnia na dzień stawał się silniejszy i bezwzględniejszy, stanęli lekarze, pielęgniarki, ratownicy, farmaceuci oraz pozostały personel medyczny i wspomagający.

Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważny jest drugi człowiek. Przypomniała o znaczeniu zawodów medycznych. W hołdzie personelowi medycznemu, w podzięce za trud i zaangażowanie oraz za profesjonalizm, serce, współczucie i empatię okazywane pacjentom Narodowy Bank Polski wyemitował srebrną monetę kolekcjonerską „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19” o nominale 10 zł – napisano w folderze numizmatycznym NBP.

Monety i banknoty kolekcjonerskie NBP są sprzedawane w opakowaniu handlowym wraz z certyfikatem.

źródło i fot.: NBP
oprac.: Anna Augustynowicz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama