Dziękuję pracownikom banków za ich zdecydowaną reakcję

Dziękuję pracownikom banków za ich zdecydowaną reakcję

Data publikacji 05.04.2022

Gdyby nie czujność dwóch osób, zambrowianki straciłyby znaczną ilość pieniędzy. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie podziękował pracownikom banków za ich czujność. Podkreślił, że ich postawa godna jest uznania oraz naśladowania. Dodał, że w takich sytuacjach – pomoc przedstawicieli placówek finansowych – jest nieoceniona.

W ubiegłym tygodniu do mieszkańców Zambrowa zadzwonił mężczyzna, który podawał się za „policjanta”.

W pierwszym przypadku rzekomy „mundurowy” zadzwonił do 78-latki. Twierdził, że prowadzi akcję skierowaną przeciwko oszustom. Dodał, że przestępcy chcą wyłudzić od seniorki pieniądze. Powiedział, że jesli kobieta nie zaciągnie kredytu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, to zrobią to za nią oszuści.

Z kolei 81-latkę nakłaniał do wybrania z konta bankowego 20 tysięcy złotych. „Policjant” powiedział, że seniorka musi to zrobić, gdyż w innym przypadku jej pieniądze przejmą hakerzy. 

Na szczęście plany oszustów pokrzyżowali pracownicy zambrowskich banków. Domyślając się, że seniorki rozmawiają z oszustami, wstrzymali wypłaty pieniędzy z ich kont. Osobom tym podziękował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie nadkomisarz Mariusz Głębocki. Podkreślił, że ich postawa godna jest uznania oraz naśladowania. Dodał, że w takich sytuacjach – pomoc przedstawicieli placówek finansowych – jest nieoceniona.

Zambrowscy policjanci na bieżąco prowadzą kampanie edukacyjno-informacyjne, jak nie stać się ofiarą oszusta. W głównej mierze funkcjonariusze opowiadają o mechanizmach działania przestępców. Jednocześnie apelują do mieszkańców o rozsądek w podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych i przypominają, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama