Reklama

DZIĘKI ZGŁOSZENIU NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA PSY DOSTAŁY NOWE BUDY

DZIĘKI ZGŁOSZENIU NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA PSY DOSTAŁY NOWE BUDY

Data publikacji 30.11.2023

Dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprawił się los 3 psów. Po interwencji przeprowadzonej przez kolneńskich dzielnicowych, czworonogi otrzymały nowe budy.

Policjanci z Kolna otrzymali zgłoszenie o niewłaściwym sprawowaniu opieki nad psami w gminie Stawiski. Aby zweryfikować tę informację na miejsce pojechali kolneńscy dzielnicowi. Właścicielka psów w rozmowie z policjantami zaprzeczała, by jej zwierzętom działa się jakakolwiek krzywda. Stwierdziła, że psy mają się dobrze i na noc spuszczane są z łańcuchów.  Mundurowi postanowili jednak zobaczyć czworonogi. Okazało się, że 3 psy były zadbane, miały dostęp do wody i były w dobrej kondycji fizycznej, ale nie miały specjalnie przygotowanych bud. W rozmowie z dzielnicowymi właścicielka zobowiązała się do zapewnienia im w jak najszybszym czasie właściwych warunków. Już kilka dni od przeprowadzonej interwencji, pieski otrzymały nowe budy i nowe, jeszcze dłuższe łańcuchy.


Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami, bądź niewłaściwym sprawowaniu opieki nad nimi, możesz zgłosić to za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że to internetowe narzędzie nie służy do powiadamiania w sprawach pilnych, wymagających natychmiastowej interwencji Policji. W takich wypadkach zawsze należy dzwonić pod numer alarmowy 112.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama