Reklama

Dwumilionowy klient pływalni na Stromej

Pływalnia Rodzinna przy ulicy Stromej w Białymstoku ma powody do dumy. We wtorek, 28 maja, obsłużyła dwumilionowego klienta od zakończenia przebudowy w 2017 roku.

Milionowego klienta Pływalnia Rodzinna gościła we wrześniu 2021 r. Po niespełna trzech latach, we wtorek, 28 maja ok. godz. 12 bilet w kasie przy ul. Stromej kupił dwumilionowy klient! To Wojciech Lajter, który przyszedł z 4-letnią córką Olą. Z taką informacją, gratulacjami i upominkami czekali na niego: Rafał Rudnicki – zastępca prezydenta Białegostoku oraz Paweł Orpik – dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 – Słyszałem o takich akcjach, ale nigdy nie przypuszczałem, że może mnie coś takiego spotkać – nie krył zaskoczenia Wojciech Lajter, jubileuszowy klient.

Pan Wojciech regularnie korzysta z Pływalni Rodzinnej. Mała Ola zaczęła tu przychodzić od kiedy skończyła roczek. Ulubione ich miejsce to oczywiście wodny plac zabaw. Tata planuje już zabrać córkę także na zjeżdżalnię.

Pływalnia Rodzinna cieszy się największą popularnością z uwagi na szeroki zakres usług, jaki oferuje, przeznaczony dla osób w każdym wieku. Największą liczbę klientów odnotowała w ubiegłym roku. Wówczas obiekt przy ul. Stromej 1a odwiedziło łącznie 406,5 tys. osób. Miesięczny rekord padł w sierpniu – z pływalni skorzystało aż 38 556 osób. Dzienny rekord z kolei to niedziela 18 lutego 2024 r., kiedy bilety kupiło 1 597 osób.   

Początki obiektu pływackiego na Słonecznym Stoku sięgają lat 80. Po wieloletnich przeprawach budowlanych obiekt otwarto 1 marca 1999 r., ale z uwagi na szybko postępujące zużycie musiał być przebudowany. I powstał praktycznie od nowa, w nowym wymiarze w latach 2016-2017. Obiekt oddano do użytku 28 października 2017 r., a jego koszt wyniósł ok. 18,4 mln zł.

Na Pływalni Rodzinnej jednocześnie może przebywać 150 osób. Oprócz basenu pływackiego o długości 25 m na sześciu torach, znajduje się tu także bogato wyposażona strefa wypoczynkowa z saunami, grotą solną, tepidarium, „słoneczną łąką”, jacuzzi, leżankami z masażem wodnym. Najmłodszych przyciągają zabawki na wodnym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwie zjeżdżalnie – zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa. Jest tu także basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m – to jedyna tego typu niecka basenowa na Podlasiu. Na tym obiekcie realizowane są nauki pływania, zajęcia aqua aerobiku i aqua zumby. Obiekt jest dostępny na pływanie rekreacyjne, wypoczynek w strefach spa i zabawę.

Pływalnia Rodzinna czynna jest codziennie w godz. 6.00-22.00 z wyjątkiem niektórych świąt. W tym roku jedyna przerwa, służąca jak najlepszemu przygotowaniu do wakacji szkolnych, potrwa od 21 do 30 czerwca.

Pozostałe dwie pływalnie BOSiR – Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej i Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej – pracują do 30 czerwca. W lipcu i sierpniu będą miały przerwę w funkcjonowaniu z uwagi na konieczne prace remontowe i zaangażowanie pracowników w działalność kąpieliska w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”.

 Anna Kopeć-Tyszkiewicz

Źródło: Miasto Białystok

Reklama

Reklama