Reklama

Dwa duże oddziały w białostockiej „Śniadecji” oficjalnie otwarte

Dzięki kompleksowemu remontowi ortopedii urazowej oraz urologii onkologicznej i ogólnej pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku będą mieć znaczne lepsze warunki pobytu, a lekarze pracy. W poniedziałek, 22 maja, oficjalnie oddano oba oddziały do użytku. W uroczystości wziął udział marszałek Artur Kosicki oraz członek zarządu Marek Malinowski. Samorząd województwa reprezentował także Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku.


Komfortowe sale, nowoczesny sprzęt

Oddział urologiczny i ortopedyczny to jedne z ostatnich, które jeszcze były w lokalizacji z lat 70. Nie były one remontowane od 40 lat. W jednej sali musiało pomieścić się pięć osób. Łazienki znajdowały się na korytarzu.

– Teraz mamy piękne warunki, sale jedno- i dwuosobowe. Naprawdę, jest czego zazdrościć – mówił dyrektor szpitala Cezary Nowosielski, dziękując zarządowi województwa za uzyskane wsparcie.

Zmodernizowany oddział urologii onkologicznej i ogólnej mieści 24 pacjentów, a ortopedyczno-urazowy – 34. Są tu nowe łóżka ortopedyczno-urologiczne, a także sale zabiegowe i pooperacyjne. Zakupiono nowoczesny sprzęt, m.in. aparat RTG z ramieniem C na oddział urologii i aparaturę medyczną na ortopedię. Oddziały są wyposażone w klimatyzację oraz dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

– Wreszcie będziemy pracować we właściwych warunkach. Wcześniej wykonywaliśmy grubo ponad 2 tys. zabiegów rocznie i myślę, że zrobimy wszystko, aby do takiej intensywności pracy wrócić jak najszybciej – mówił dr Jerzy Wojnar, lekarz kierujący oddziałem ortopedyczno-urazowym. 

Natomiast Andrzej Nazarkiewicz, starszy asystent na oddziale urologii, podziękował w imieniu swoich pacjentów za „dobre warunki do tego, by spędzić trudny czas choroby i jak najszybciej wrócić do zdrowia”.

Oddział Urologii Onkologicznej i Ogólnej oraz Oddział Ortopedii Urazowej Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku to bardzo ważne miejsca na medycznej mapie regionu. Każdego roku hospitalizowanych jest w nich średnio po 1,5 tysiąca pacjentów.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama