Reklama

DUSAN STOJINOVIĆ ZAWODNIKIEM JAGIELLONII

Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. Jest nim słoweński obrońca Dusan Stojinović, który przeniósł się do Żółto-Czerwonych w ramach transferu definitywnego z rodzimego NK Celje. 22-latek związał się z „Dumą Podlasia” umową do czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia. Będzie występował z numerem 3.

Dusan Stojinović to 22-letni słoweński obrońca, urodzony 26 sierpnia 2000 roku w Lublanie. Jako junior szkolił się w stołecznych akademiach – NK Arne Tabor’ 69 oraz NK Bravo. Na początku 2018 roku trafił do NK Celje, gdzie grał aż do teraz, z półroczną przerwą na pobyt w rosyjskim FK Chimki (runda jesienna sezonu 2021/2022, 14 meczów ligowych). Od początku pobytu w Celje był podstawowym zawodnikiem „Grofje”. Łącznie w barwach „Rumeno-Modri” rozegrał 124 mecze (Prva Liga, Puchar Słowenii, kwalifikacje do Ligi Mistrzów i Ligi Europy), w których zdobył jedną bramkę. W sezonie 2019/2020 sięgnął z drużyną po mistrzostwo Słowenii.

Dusan był podstawowym zawodnikiem oraz kapitanem reprezentacji Słowenii U-21, w której rozegrał 17 meczów i zdobył dwie bramki. Wziął udział w młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2021 roku.

O opinię na temat nowego zawodnika Jagiellonii poprosiliśmy dyrektora sportowego naszego Klubu, Łukasza Masłowskiego. – Nie ukrywamy, że szukaliśmy środkowego obrońcy i to takiego w ujęciu długofalowym. Dusan jest kapitanem młodzieżowej reprezentacji Słowenii U-21, ma też spore doświadczenie na poziomie seniorskim. Ma na swoim koncie wiele spotkań, nie tylko w słoweńskiej ekstraklasie, ale również na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Rosji. To prawonożny zawodnik, który może występować na dwóch pozycjach – na środku i prawej stronie obrony. To zwiększa pole manewru sztabu szkoleniowego. Cieszymy się, że dołączył do nas i mamy nadzieję, że będzie stanowił o sile naszego zespołu.

Transfer do Jagiellonii nie jest dla Słoweńca pierwszą przygodą z futbolem poza ojczyzną. W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 bronił barw rosyjskiego ekstraklasowicza, FK Chimki. – Nie jest to jego pierwszy wyjazd zagraniczny. Co prawda jego pobyt w Rosji nie był długi ze względu na wojnę. Wrócił do Celje i kiedy tylko pojawiła się opcja na definitywne pozyskanie tego zawodnika, to postanowiliśmy z tego skorzystać. Co ciekawe, to zainteresowanie Jagiellonii tym obrońcą po raz pierwszy pojawiło się półtora roku temu. Przez cały ten czas był monitorowany, zgromadziliśmy na jego temat bardzo dużo informacji zarówno dzięki poprzedniemu, jak i obecnemu działowi skautingu. Chłopak ma spory potencjał, ale też sporo jeszcze przed nim. Mam nadzieję, że się rozwinie i będzie silnym ogniwem nowej Jagiellonii.

Dusan jest piłkarzem, który mimo relatywnie młodego wieku może się już pochwalić trofeum. W sezonie 2019/2020 jego NK Celje zdobyło tytuł mistrzowski. – Zna smak walki o najwyższe cele, kiedy nie jest się faworytem. W młodym wieku był ważną postacią NK Celje, kiedy klub ten sięgał po swoje pierwsze historyczne mistrzostwo kraju. Na dziś baza jego potencjału, czyli technika, dynamika, cechy motoryczne są na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście są też aspekty wymagające poprawy, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym wieku nie wszyscy są kompletni. Na pewno jest to ciekawy transfer i sądzę, że będzie naszym wzmocnieniem – zakończył dyrektor Masłowski.

Reklama