Reklama

Drugie Podlaskie Śniadanie Mistrzów 2019

Druga tegoroczna edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów odbędzie się w najbliższą sobotę (10 sierpnia) w Ogrodzie Branickich. Tym razem kulinarną ucztę przygotują Mistrzowie Grilla.  

W Białymstoku odbyło się do tej pory siedem edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Ten plenerowy piknik kulinarny zyskał uznanie mieszkańców, turystów, kucharzy i restauratorów. Od 2015 r. buduje kulinarną markę miasta, wspiera społeczność smakoszy, organizuje czas rodzinom.

– To już drugi w tym sezonie piknik kulinarny. Tym razem będzie to wielkie grillowanie przy Pałacu Branickich. Serdecznie zapraszam białostoczan i turystów odwiedzających nasze miasto do udziału w tym sobotnim wydarzeniu – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wspaniała promocja naszego miasta i regionalnych tradycji kulinarnych.

Sierpniowa edycja Śniadania Mistrzów odbędzie się pod hasłem „Mistrzowie Grilla”. Będzie można skosztować pysznych mięs i dodatków, zarówno tych tradycyjnych, jak też nieoczywistych i zaskakujących połączeń smaków. W ofercie znajdą się również dania lekkie, wegeteriańskie i wegańskie. Blisko 20 restauratorów przygotuje specjalne menu, a ok. 10 wystawców zaprezentuje swoje najlepsze regionalne produkty. Piknikowi będą towarzyszyć liczne warsztaty, prezentacje, animacje, gry i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie strefy odpoczynku z leżakami i relaksującą muzyką.

Na promocję Białegostoku podczas Podlaskiego Śniadania Mistrzów Miasto przeznaczyło w tym roku 45 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok