Reklama

Drugi weekend z „Podlaskim kolędowaniem”

Marszałek Artur Kosicki wraz z zarządem województwa zapraszają mieszkańców na kolejne koncerty w ramach cyklu „Podlaskie kolędowanie”, finansowanego z budżetu województwa. Najpiękniejsze polskie kolędy będą rozbrzmiewały w sobotę w Białymstoku, a w niedzielę – w Dąbrowie Białostockiej i Augustowie.


– Poprzedni weekend pokazał, że mieszkańcy Podlaskiego czekali na takie wydarzenia. Na koncerty w Dobrzyniewie Kościelnym, Łapach, Zawadach i Brańsku przyszło mnóstwo ludzi, którzy jednoczyli się słuchając polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu wspaniałych artystów.  Przed nami druga i zarazem ostatnia tura koncertów. Serdecznie na nie zapraszam. Wspólne kolędowanie to piękna tradycja, którą warto pielęgnować. Razem przeżywajmy ten radosny, świąteczny czas – zachęcał marszałek Artur Kosicki.

Każdy koncert wypełni 15 kolęd, w tym tak znane jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu” czy „Wśród nocnej ciszy”. Spotkania będą trwały około 1,5 godziny. Wystąpią znakomici artyści, w tym soliści: Weronika Bochat Piotrowska i Jacek Kotlarski.

Oto terminy i miejsca koncertów:

  • sobota, 14 stycznia, godz. 19, Białystok, parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego, przy ul. Ks. Romualda Jałbrzykowskiego 5;
  • niedziela, 15 stycznia, dwa spotkania: godz. 12, parafia pw. Św. Stanisława B.M. w Dąbrowie Białostockiej (ul. 3 Maja 28) i godz. 19, Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie (ul. Księdza Skorupki 6).

Dołącz do wydarzenia na profilu Facebook Województwa Podlaskiego

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama