Reklama

Drugi album muzyczny białostoczanki Ewy Szlachcic

Bardzo dobra wiadomość muzyczna, ponieważ na rynku ukazała się nowa płyta białostoczanki Ewy Szlachcic. „D.N.A.” – to już drugi album wokalistki. Płyta powstała przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.

Ewa Szlachcic z wyróżnieniami ukończyła Akademię Teatralną oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Od tamtej pory sukcesywnie rozwija swoją karierę, odnosząc liczne sukcesy. Zdobyła dotychczas m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczna Jesień” w Grodkowie w 2007 roku, Grand Prix Festiwalu „Pejzaż bez Ciebie” im. Jonasza Kofty w Bydgoszczy w 2010 roku. Szeroką rozpoznawalność przyniósł jej udział w programie The Voice of Poland, w którym została uznana za jeden za największych talentów tego programu. Była również uczestniczką wielu popularnych programów telewizyjnych: Szansa na sukces, Bitwa na głosy, Tak to leciało. W 2012 ukazała się jej debiutancka płyta „Fotografie” nagrana z zespołem Way No Way. W połowie czerwca 2016 roku w radiu Białystok wokalistka zaprezentowała teledysk piosenki „Wracam”, którego produkcję dofinansował Urząd Miejski w Białymstoku w ramach promocji miasta. W tym miesiącu ukazała się jej nowa płyta – „D.N.A.”, której powstanie również wsparło Miasto Białystok kwotą 20 tys. zł.

– W 2013 roku Ewa Szlachcic otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku. Projekt dotyczył przygotowania i nagrania drugiego autorskiego albumu fonograficznego artystki – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Jestem przekonany, że jej najnowsza płyta odniesie sukces, bo już została zauważona na muzycznym rynku.

Druga płyta Ewy Szlachcic zawiera 10 popowych utworów. Album pokazuje artystkę w zupełnie nowej, odważnej odsłonie. Utwory są zapisem przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem wokalistki własną drogą. W warstwie muzycznej „D.N.A.” charakteryzuje przebojowy rytm. Płyta została wyprodukowana przez Mikołaja Trybulca i Piotra Gozdka.

Źródło Urząd Miejski Białystok