Reklama

Druga edycja Białystok New Pop Festival

Kortez, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan i Mery Spolsky – to pierwsi artyści drugiej edycji Białystok New Pop Festival, który w tym roku odbędzie się 13-14 lipca br. na dziedzińcu pałacu Branickich w Białymstoku. Podczas tegorocznego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla starszych i młodszych, aktywnych, fanów dobrej muzyki i pysznego jedzenia.

Po dużym sukcesie pierwszej edycji imprezy organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę miejskiego festiwalu kulturalnego. W programie tegorocznego wydarzenia znajdą się koncerty największych polskich gwiazd sceny alternatywnej, ale nie zabraknie też atrakcji pozamuzycznych takich jak: spotkania z artystami i warsztaty oraz strefy aktywnego wypoczynku, relaksu i zajęcia dla najmłodszych.

Wśród artystów Białystok New Pop Festival 2019 usłyszeć będzie można m.in. mistrza współczesnej ballady Korteza, huraganowo-funkowi Łąki Łan i zaklinający melancholię w taneczne przeboje Fisz Emade Tworzywo. Na scenie pojawi się też Mery Spolsky ze swoim jednoosobowym, porywającym spektaklem muzycznym.

KORTEZ to jeden z najciekawszych piosenkarzy młodego pokolenia, mistrz przejmujących słodko-gorzkich, czuło-chłodnych ballad. zadebiutował w 2015 roku piosenką „Zostań”. Błyskawicznie zyskał rozgłos i sympatię zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Obdarzony głębokim i lekko szorstkim głosem, śpiewa piosenki o miłości i jej braku. Małomówny, o ciepłym i przenikliwym spojrzeniu bardzo szybko stał się ponadpokoleniowym głosem w naszym kraju.

ŁĄKI ŁAN słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do natury. Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show.

FISZ EMADE TWORZYWO to zespół, który tworzą Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali dziewięć płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-elektrycznej. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. 8 marca 2019 roku ukazał się ich najnowszy album „Radar”. Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi“.

MERY SPOLSKY to wulkan koncertowej energii, fantastyczny kontakt ze słuchaczami, charakterystyczne teksty, muzyczny solo-performance i samozwańczy pop, to właśnie ona! Jej muzyka to spektakl, którego ważnym elementem jest strój. W kolekcjach występują trzy kolory – czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie. Do tej pory Mery Spolsky można było zobaczyć i usłyszeć podczas wielu przeglądów i festiwali. MERY ma też na koncie kilkadziesiąt samodzielnych klubowych koncertów.

Bilety na festiwal są do nabycia na biletycjg24.pl i ebilet.pl. Cena jednodniowej wejściówki to 39 zł przy zakupie do 5 maja br., 49 zł do 30 czerwca br. oraz 60 zł od 1 lipca br., a dwudniowego karnetu – 65 zł do 5 maja br., 85 zł do 30 czerwca br. oraz 105 zł od 1 lipca br.,

Organizatorem wydarzenia są Agora SA oraz magazyn „Gazety Wyborczej” – „Co Jest Grane 24”. Partnerzy to Miasto Białystok (partner główny) oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Więcej informacji na www.bialystoknewpop.pl oraz na Facebooku.