Dropshipping w 2022 roku. Jak zacząć sprzedawać w sieci?

Chcesz zacząć sprzedawać w sieci, ale nie wiesz, jak to robić? Żaden problem! Poznaj dropshipping – nowoczesny model sprzedaży online. Przekonaj się, jak działa i dlaczego to rozwiązanie warte uwagi.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to nowoczesna forma prowadzenia działalności w sieci. To rodzaj sprzedaży detalicznej, w której sprzedawca przenosi wszystkie kwestie logistyczne na dostawcę towaru.

W praktyce oznacza to, że wystawiając określony produkt w swoim sklepie, nie musisz go dodatkowo zamawiać lub magazynować. W momencie, gdy któryś z Twoich klientów dokona zakupu, możesz przesłać informacje o wysyłce wybranej hurtowni. To ona weźmie na siebie wszystkie kwestie związane z logistyką i dostarczeniem przesyłki do kupującego.   

Natomiast Ty, jako sprzedawca, odpowiadasz za samo dotarcie do klientów. Do Twoich zadań będzie należało prowadzenie działań marketingowych, komunikacja z kupującymi i informowanie o przebiegu realizacji zamówień.   

Dropshipping w 2022 roku. Dlaczego warto go wybrać?

Dlaczego dropshipping to model biznesowy warty uwagi?

  • Niskie koszty założenia działalności – nie musisz posiadać dużego wkładu własnego, by wystartować ze sklepem online. Witrynę możesz założyć od podstaw lub z zastosowaniem gotowych narzędzi. By zacząć sprzedawać wystarczy określić asortyment i skonfigurować metody płatności.
  • Mniejsze ryzyko inwestycyjne – nie musisz płacić za towar, by umieścić go w sklepie. Wystarczy dogadać się z wybraną hurtownią. Tym samym nie musisz inwestować dużych kwot na start.
  • Nie musisz inwestować w przestrzeń magazynową – towar trafia do klienta prosta z hurtowni. Nie musisz wiec ograniczać się ani co do ilości, ani gabarytów sprzedawanych towarów.
  • Swobodnie wybierasz produkty do sprzedaży – wybierając asortyment, warto postawić na dziedzinę, w której się specjalizujesz. Nie jest to jednak wymóg konieczny. Możesz swobodnie dostosowywać wybór towarów m.in. do panujących trendów lub zainstalowania kupujących.  
  • Możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie – dzięki dropshippingowi możesz sprowadzać produkty z dowolnego miejsca na ziemi. Jednocześnie nie masz fizycznego kontaktu z produktem – możesz więc pracować tam, gdzie chcesz.  

Jak rozpocząć sprzedaż w sieci?

Krok 1. Ustal asortyment

Szukając wyposażenia sklepu, wybierz branżę, która leży w obrębie Twoich zainteresowań. Dropshipping to nie tylko dodawanie produktów na stronie – klientom musisz także doradzać i wskazywać korzystne rozwiązania. Jeśli posiadasz wiedzę o danej dziedzinie, łatwiej Ci będzie zdobyć wiarygodność i zaufanie kupujących. 

Krok 2. Skontaktuj się z wybranym dostawcą

Wybierz hurtownię, u której będziesz zaopatrywać się w produkty. Nazwy podmiotów, które współpracują z e-commerce’ami w ramach dropshippingu, bez kłopotu znajdziesz w sieci. Nie sugeruj się wyłącznie oferowanymi cenami. Upewnij się, że kontakt z dostawcą przebiega sprawnie, w końcu to Ty będziesz przekazywać informacje z hurtowni do kupujących.   

Krok 3. Stwórz własny sklep

Jeśli nie chcesz poświęcać dużo czasu na tworzenie sklepu od podstaw, możesz skorzystać z gotowców oferowanych przez popularne platformy e-commerce. Wiele z nich posiada już wbudowane narzędzia umożliwiające łatwe zarządzanie towarami i logistyką.  

Krok 4. Zacznij promować działalność

Sam produkt nie przyciągnie klientów. To już zależy od Twoich działań promocyjnych. Zadbaj o to, by opisy w sklepie były zoptymalizowane pod kątem algorytmów wyszukiwarek. Możesz stworzyć całą ścieżkę sprzedażową opartą treści wspierające kupujących w podjęciu decyzji zakupowej. Klientów możesz pozyskiwać również przez firmowe konto w social mediach i płatne kampanie.    

Zdobywaj wiedzę o dropshippingu i nie tylko

Chcesz rozwijać swoją działalność? Szukasz sprawdzonego źródła wiedzy? Dołącz do Cyfrowych Rewolucji i skorzystaj z darmowej wiedzy udostępnionej przez ekspertów. Odwiedź bazę wiedzy i zdobywaj przydatne informacje o prowadzeniu działalności w sieci. Webinary, specjalistyczne artykuły, case studies – to wszystko czeka na Ciebie w Cyfrowych Rewolucjach.