Reklama

„Dozwolone od lat osiemnastu” w PMKL Noc Muzeów w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej pod hasłem „Bawimy się!” Informacja o zamiarz…

Przewodnikiem będzie Agnieszka Skarżyńska-Szerszenowicz.

– Będzie przewodnikiem nie tylko po związanych z tematem zabytkach na terenie Skansenu, ale też po życiu wiejskich kobiet pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku. Opowie, czym się zajmowały, jakie były ich obowiązki, skąd brały siłę, by dbać o dom, wychowanie dzieci, a przy tym ciężko pracować w polu i gospodarstwie – mówi Iwona Zawadecka z PMKL.

Każde ze spotkań z cyklu „Dozwolone od lat osiemnastu” będzie dotyczyć innej dziedziny życia, od spraw bardzo przyziemnych, po wzniosłe. Kolejne dwa to: bimbrownictwo – „Leśna alchemia pod osłoną nocy” i religijność ludowa „Wytłumaczyć świat”.

Pracownicy Działu Edukacji oraz Etnografii Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, którzy pasjonują się tymi tematami, podzielą się ze zwiedzającymi swoją wiedzą, poruszą sprawy zwykle pomijane, przytoczą wiele ciekawostek.
Każde ze spotkań będzie się zaczynało o 17.30, co oznacza, że uczestnicy oprowadzań dla dorosłych będą mogli zwiedzać wystawy wieczorem, już po zamknięciu skansenu. 

źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama