Reklama

Don Pasquale. Spektakl w OiFP już 3 maja! Jesteśmy razem. Opera zaprasza na koncert oratoryjny w geście solidarności z Ukrainą W…

To wyśmienita opera komiczna w trzech aktach. Akcja okraszona jest wieloma zabawnymi sytuacjami, komicznymi gagami i przebierankami. Oprócz wysokiego poziomu artystycznego, jaki zapewnia wydarzeniu kierownictwo muzyczne pana Kazimierza Dąbrowskiego, a także osoba wybitnej reżyserki w dziedzinie inscenizacji oper komicznych – Jitki Stokalskiej, udziału najlepszych studentów i absolwentów katedry wokalistyki białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, projekt posiada ważny aspekt edukacyjny.

Ta solidna dawka humoru w najlepszym wykonaniu to znakomita propozycja dla młodzieży, ponieważ projekt odbędzie się w pełnej inscenizacji i kostiumach z epoki autorstwa nieżyjącego już Andrzeja Sadowskiego, co w czasach eksperymentów inscenizacyjnych stanowi dodatkową wartość. Zaangażowanie akademickiej orkiestry ma dodatkowo na celu promocję utalentowanych artystów regionu i integrację z lokalnym odbiorcą.

Projekt zakłada dwukrotne wykonanie dzieła, w dwóch odmiennych obsadach. Oprócz orkiestry studenckiej i solistów śpiewaków wystąpi również zespół wokalny składający się ze studentów Edukacji Muzycznej Białostockiej Filii UMFC, a przygotowany przez Dziekan prof. dr hab. Wiolettę Miłkowską oraz dr Ewę Barbarę Rafałko.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych biletów wejściowych (wejściówki do odbioru w siedzibie UMFC Filia w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5 w terminie od 21 kwietnia w godz. 10:00-14:00 do wyczerpania).

źródło: OiFP w Białymstoku
oprac.: Cezary Rutkowski
fot.: Małgorzata Sawicka

              

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama