Dokumenty online a podpis elektroniczny. Dlaczego jest to tak ogromne ułatwienie?

Reklama

Świat nowych technologii i Internetu niesie ze sobą olbrzymie możliwości. Współcześnie bowiem niemal wszystko możemy zrobić w przysłowiowe “parę kliknięć” – od zakupów, przez korespondencję, rozrywkę i załatwienie kwestii prawnych.

To ostatnie jest możliwe dzięki wykorzystaniu podpisu elektronicznego. W rezultacie, dokumenty online zyskująwartość prawną. Dlaczego jeszcze jest to tak ważne zarówno z perspektywy przeciętnej osoby, jak i przedsiębiorcy?

Dokumenty online podpisane w ciągu chwili

Nie da się ukryć, że dzisiejszych czasach większość firm wykorzystuje dokumenty online w swoich działaniach operacyjnych. Dawniej jednak w przypadku dokumentów o charakterze prawnym konieczne było odesłanie go do osoby zainteresowanej zaczynając od wydrukowania, poprzez wysyłkę pocztą albo kurierem. Dzisiaj proces ten można znacząco przyspieszyć.

Wszystko dzięki podpisowi elektronicznemu – rozwiązaniu, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zoptymalizować działania biznesowe w firmie. Taki podpis jest bowiem wiążący prawnie, a jego wartość odpowiada wartości podpisu skanowanego.

Gdzie znaleźć taką usługę? To proste! Wystarczy skierować swoje wirtualne kroki do Yousign – francuskiej firmy, która od wielu lat specjalizuje się w usługach podpisu elektronicznego. Yousign zaufały już dziesiątki tysięcy osób, a spółka z impetem wkracza na kolejne rynki.

Yousign – podpis elektroniczny na wyciągnięcie ręki

Podpisane podpisem elektronicznym dokumenty online to gwarancja bezpieczeństwa, a także wielka oszczędność czasu i pieniędzy. Podpisy elektroniczne od Yousign są zgodne z zasadami RODO oraz eIDAS w całej Unii Europejskiej. Każdego miesiąca do klientów firmy dołącza ponad 500 osób!

Coraz więcej małych i średnich firm decyduje się na wykorzystanie w swoich działaniach podpisu elektronicznego. To bowiem prawdziwa rewolucja w cyfrowym świecie, która będzie już tylko zyskiwać na popularności.

Ważnym jest, aby podpisane dokumenty online były właściwie zabezpieczone. Sporo osób obawia się, że ich podpis mógłby zostać skopiowany i nielegalnie użyty. Yousign minimalizuje ryzyko wystąpienia takiej sytuacji – cały proces jest bowiem odpowiednio szyfrowany.

Mówimy tutaj o rozbudowanym systemie uwierzytelniania, który opiera się m.in. na archiwizowaniu podpisu, rejestracji adresu IP, danych osobowych czy zabezpieczeniach czysto programistycznych. Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na wykorzystanie takiego rozwiązania może też połączyć z nim swoje wewnętrzne narzędzia, takie jak CRM.

Korzyści podpisu elektronicznego. Trochę tego jest!

Korzyści płynące z zastosowania podpisu elektronicznego obejmują wszystkie możliwe działania firmowe. To jednak nie wszystko. Sama platforma Yousign jest bardzo intuicyjna i przejrzysta. Głównym celem firmy jest demokratyzacja podpisu elektronicznego tzn. aby obsługa platformy była jak najprostsza, nawet dla osób które do tej pory nie miały styczności z podpisem elektronicznym.

Co więc można zyskać dołączając do Yousign?

  • Bezpieczne i wiążące prawnie umowy.
  • Podpisane w ciągu kilku chwil dokumenty online. Ponad 70% dokumentów podpisywanych jest w ciągu jednej godziny!
  • Minimalizacja błędu ludzkiego
  • Oszczędność czasu, pieniędzy oraz optymalizacja działań biznesowych
  • Integracja z narzędziami wewnętrznymi.

Dokumenty online a podpis elektroniczny. Podsumowanie

Podpis elektroniczny zmieni oblicze cyfrowej rzeczywistości i nie tylko. To innowacyjne rozwiązanie, które może się przyczynić do wzrostu obrotów firmy, lepszej jakości zatrudniania nowych pracowników, optymalizacji pracy działów HR, IT oraz obsługi klienta i wielu, wielu innych rzeczy.

Już dzisiaj z podpisu elektronicznego korzysta zdecydowana większość europejskich firm. W Polsce jest to ponad 30% firm usługowych, ale z tego rozwiązania korzysta również sektor bankowy czy rozrywkowy.

Reklama