Reklama

DOJLIDY WRÓCIŁY Z MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

W ubiegły weekend w Szczawnie Zdroju nasi zawodnicy brali udział w 35. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Dojlidy reprezentowało w nich sześciu młodzieżowców, wśród których znaleźli się Mateusz Repke, Piotr Michalski, Michalina Górska, Kamila Gryko, Julka Jackowska oraz Julka Filipowicz. Chociaż nie udało nam się przywieźć ze Śląska żadnych medali, to uplasowaliśmy się w najlepszej szesnastce w prawie każdej kategorii. 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozpoczęły się już w piątek, a na pierwszy rzut przypadły zmagania drużynowe. W pierwszej rundzie turnieju męska drużyna Dojlid pokonała 3:1 drugi zespół województwa Dolnośląskiego. W rundzie drugiej ulegli jednak 0:3 Ostródziance Ostróda, późniejszym Wicemistrzom Polski. W ostatnim spotkaniu o przedział 9-12 Dojlidy pokonały 3:0 drużynę województwa Lubelskiego. Ciekawa sytuacja spotkała drużynę naszych dziewczyn. Dzięki rozstawieniu z numerem czwartym na liście startowej Julka i Kamila awansowały od razu do drugiej rundy turnieju, gdzie nie doczekały się jednak swoich rywalek, wygrywając z województwem Łodzkim poprzez walkovera. Pierwsze spotkanie w turnieju zagrały dopiero w ćwierćfinale, w którym musiały uznać wyższość województwa Małopolskiego.

W turnieju indywidualnym mężczyzn nie odnieśliśmy większych sukcesów. Mateusz Repke przegrał 3:4 pierwszą rundę z Mikołajem Olejnikiem, a w meczu o przedział 33-48 pokonał 3:0 Kacpra Tarnackiego z Łomży. Piotrek Michalski wygrał z kolei swój pierwszy pojedynek 4:2 z Jakubem Kowalczykiem, odpadając w drugiej rundzie po porażce 2:4 z Łukaszem Sokołowskim. Nasze dziewczyny wypadły nieco lepiej – Julka Jackowska, Miśka Górska oraz Kamila Gryko wygrały dwa pierwsze mecze, przegrywając dopiero pojedynki o wejście do ćwierćfinałów. W grach podwójnych najdalej zaszedł debel Kamili Gryko z Julką Jackowską – dziewczyny weszły do najlepszej ósemki turnieju, przegrywając ćwierćfinał z Zuzanną Błażejewicz i Julią Bartoszek. 

Gratulujemy naszym zawodnikom dobrego występu!

WYNIKI – TURNIEJ DRUŻYNOWY KOBIET
WYNIKI – TURNIEJ DRUŻYNOWY MĘŻCZYZN
WYNIKI – TURNIEJ INDYWIDUALNY KOBIET
WYNIKI – TURNIEJ INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN
WYNIKI – TURNIEJ DEBLOWY KOBIET
WYNIKI – TURNIEJ DEBLOWY MĘŻCZYZN
WYNIKI – MIKSTY

Reklama

Reklama