Reklama

Dojlidy szykują otwarcie sezonu

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” to idealne miejsce do aktywności na świeżym powietrzu. Od kwietnia będzie można pływać po zalewie kajakami, łodziami, żaglówkami, rowerami wodnymi i deskami windsurfingowymi. Plaża miejska jest już gotowa na wiosnę i lato 2019.

Najmłodsi mogą korzystać z placów zabaw. Warto się wybrać na spacer wokół zalewu dojlidzkiego, zorganizować grilla lub ognisko. Można także korzystać z kilkunastu urządzeń siłowni na świeżym powietrzu, na których można ćwiczyć niemal wszystkie partie mięśni. Na Dojlidach dostępne są kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych.

Pracownicy przygotowali świeży piasek na boiskach, czyszczą sprzęt wodny, podłączają instalacje. W poniedziałek 1 kwietnia otwieramy wypożyczalnię sprzętu pływającego. Do dyspozycji klientów będą: dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10  wioślarzy. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie w godz. 9.00-18.00. Sprzęt można wypożyczać do godz. 17.00. Ceny się nie zmieniły. Pełny cennik i wszystkie informacje o obiekcie są dostępne na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Plaża miejska Dojlidy. Wypożyczalnia sprzętu pływającego będzie działać, jeśli pogoda na to pozwoli, aż do 15 października.

W sezonie wiosenno-letnim zaplanowano tu następujące wydarzenia:

·         18 maja: Holly Festival

·         8 czerwca: impreza pływacko-biegowa iSwim iRun

·         w czerwcu: Dzień Dziecka

·         w czerwcu: Bezpieczne wakacje

·         w lipcu i sierpniu: mecze siatkarskie w ramach Letniej Grand Prix

·         26-28 lipca: Plaża Open – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

·         18 sierpnia: finał cyklu Elemental Tri Series