Reklama

Dojlidy liderem ekstraklasy!

Last updated Paź 13, 2018

Aż dwa mecze w Lotto Superlidze podczas najbliższego weekendu rozegrają Dojlidy Białystok. Jest szansa na okazałą zdobycz punktową.
W piątek nasza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Olimpią-Unią Grudziądz, a w niedzielę podejmie Morliny Ostróda. 

Przed piątkowym meczem z beniaminkiem z Grudziądza menadżer Dojlid Piotr Anchim mówił:

To jeszcze nic nie znaczy. Olimpia ma młodą, ambitną i bardzo zdolną drużynę. Ostatnie Grand Prix Polski w Białymstoku wygrał Samuel Kulczycki, a Maciej Kubik był trzeci. Nasz Przemek Walaszek był poza czołową dwudziestką. To o czymś świadczy – zaznacza Piotr Anchim.

Skalę trudności podnosił fakt, że kłopoty zdrowotne miał Yongyin Li, kóry trenował ostatnio niewiele. Żywiono jednak nadzieję, że grający trener Wandżi ustawi naszą drużynę taktycznie i mentalnie tak, że wrócimy z Grudziądza z tarczą.

Plan został wykonany. Wygrywaliśmy na wyjeździe z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:1 i po 4 meczach jesteśmy wiceliderem LOTTO Superliga. Bohaterem meczu został Li Yongyin, który wywalczył 2 punkty.

A już w niedzielę, – 14 października, o godz. 18, Dojlidy zmierzą się u siebie z Morlinami. Zespół z Ostródy odmłodził przed sezonem skład, ale zdołał już pokonać Olimpię-Unię Grudziądz 3:1 i z pewnością łatwo w Białymstoku się nie podda. Najbardziej uważać trzeba na Tzu Hsiang Hunga z Tajwanu, który wygrał dwa z trzech rozegranych przez siebie pojedynków.

Obok niego nasza publiczność, którą już teraz serdecznie zapraszamy do hali przy ul. ks. Suchowolca 26, zobaczy w akcji prawdopodobnie Kacpra Petasia i Marco Gollę bądź Kamila Dziadka.

Źródło: uksdojlidy.pl