Dodge Charger w zawodach NHRA serii POWERADE Funny Car 2006

Nikt nie pokazał lepszej formy niż teamy Dodge, biorące udział w zawodach drag race pod egidą National Hot Rod Association (wyścigi torowe na przyspieszenie ze startu stojącego). Tak więc po zdobyciu dwóch tytułów mistrzowskich w roku 2005 firma Dodge zapowiedziała zgłoszenie samochodu Dodge Charger do zawodów NHRA serii POWERade Drag Racing Funny Car Competition 2006
Pierwszy udany występ Dodge Chargera odbył się podczas wyścigów NHRA Gatornationals w Gainesville na Florydzie.
Wyczynowy Dodge Charger Funny Car jest pojazdem specjalnym, który łączy w sobie ostatnie zdobycze konstrukcyjne z potężną dawką ‘genetyki’ Dodge. Ma typową dla gamy Dodge dynamiczną linię nadwozia, krzyżową kratę chłodnicy oraz imponujące osiągi i zdradza wizualnie bliskie pokrewieństwo z Dodge Chargerem 2006, który zdobył już sławę jako prawdziwy amerykański „muscle car”. Nad wyglądem i bezpieczeństwem Chargera Funny Car dział sportu Dodge Motorsports współpracował ściśle z NHRA.
„Dodge Charger doskonale się wpisuje w nową generację Funny Cars NHRA” – twierdzi John Fernandez, dyrektor działu sportu Dodge – „Dodge ma niebywałe tradycje wyścigowe, a nazwa Charger to synonim mocy i osiągów, które są podstawą zwycięstwa w każdej konkurencji.”
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama