Dodge Caliber już w produkcji

Uruchomienie produkcji samochodu Dodge Caliber w dniu 1 lutego 2006 to ważna data dla zakładu Belvidere Assembly Plant (stan Illinois). Dzięki wdrożeniu najnowocześniejszych procesów produkcyjnych zakład ten będzie zdolny do jednoczesnego wytwarzania trzech różnych modeli pojazdów i pilotażowej produkcji czwartego – na jednej linii produkcyjnej.
Na uroczystości otwarcia produkcji – oprócz 1650 pracowników zakładu i zaproszonych gości, obecny był prezes i dyrektor naczelny Chrysler Group Tom LaSorda, wiceprezes ds. produkcji Frank Evasyshyn, wiceprezes związku zawodowego UAW i członek rady nadzorczej koncernu Nate Gooden oraz gubernator stanu Illinois Rod Blagojevich.
„Inauguracja produkcji samochodu Dodge Caliber to dla Chrysler Group początek natarcia na rynek z rekordową gamą 10 nowych produktów” – powiedział prezes LaSorda – „Ten zakład jest dowodem na to, iż nie boimy się nowoczesnych rozwiązań by konkurować na najtrudniejszych rynkach świata.”
Belvidere Assembly Plant jest pierwszym zakładem Chrysler Group, w którym wyeliminowano oprzyrządowanie do produkcji jednomodelowej w całkowicie zrobotyzowanej spawalni nadwozi. Licząca 780 linia automatów spawalniczych zdolna jest do samoczynnej wymiany oprzyrządowania w czasie 45 sekund i zapewnia możliwość równoległej produkcji samochodu Dodge Caliber oraz trzech innych modeli bez wpływu na jakość wytwarzania. Jest to sposób na różnicowanie produkcji w zależności od preferencji nabywców oraz na ułatwienie i ekonomizację wdrażania przyszłościowych modeli nowych generacji.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama